Celebrities Film & Tv Showbiz

Mësoni se kur do të mbahet ceremonia e ardhshme e ‘Oscars’!

Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka njoftuar së fundmi datën se kur do të mbahen Çmimet e Akademisë së vitit të ardhshëm. Ceremonia e Oscars 2023 do të zhvillohet më 12 mars. Edicioni i 95-të i ndarjes së çmimeve të Akademisë do të mbahet pak më herët vitin e ardhshëm, ndryshe nga ky vit që u zhvillua jashtëzakonisht vonë më 27 mars, pjesërisht për shkak të Lojërave Olimpike të shkurtit.

Në Oscars 2022, “CODA” u bë filmi i parë me një kast që nuk dëgjon dhe filmi i parë nga një shërbim transmetimi që fitoi çmimin për filmin më të mirë. Shuplaka famëkeqe që Will Smith i dha prezantuesit Chris Rock, në fakt, i la në hije çmimet. Smith që atëherë ka dhënë dorëheqjen nga Akademia, e cila e ndaloi aktorin 10 vjet të marrë pjesë në Oscars.

Rikujtojmë, se Will Smith do të ulet me David Letterman për një bisedë të sinqertë vetëm disa javë pasi aktori goditi Chris Rock në Oscars. 53-vjeçari u ofendua për një shaka që komediani bëri për gruan e saj Jada Pinkett-Smith dhe vendosi të ngjitej në skenë dhe ta sulmonte atë.

Fatkeqësisht për fansat që kërkojnë përgjigje, biseda e Will me prezantuesin u filmua para ngjarjes. Megjithatë, ai është ende i vendosur të jetë në një diskutim të hapur dhe të sinqertë për sezonin e ri. Paraqitja e Smith do të transmetohet më 20 maj, me personazhe të tjerë të famshëm që do të shfaqen në serialin me gjashtë pjesë, duke përfshirë Cardi B, Kevin Durant, Billie Eilish, Julia Louis-Dreyfus dhe Ryan Reynolds.