Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Music Showbiz Sport

Mick Jagger tifoz besnik, çfarë nuk bën për Anglinë!

Që Mick Jagger është tifoz i zjarrtë, kjo dihet por ka edhe më…

Këngëtari i Rolling Stones theu karantinën për të hyrë në Stadiumin Wembley të Londrës për të ndjekur gjysmëfinalen e mbrëmjes së 7 korrikut kur Anglia e tij luante me Danimarkën.

Për shkak se kishte qenë në Francë, Jagger duhej të qëndronte 10 ditë në karantinë sepse kështu e përcaktojnë rregullat në Mbretërinë e Bashkuar por artisti i famshëm vendosi të bëjë një sakrificë e t’i shpërfillë dhe jo pa pasoja.

Tani rrezikon gjobë 10 mijë paundëshe!

Mick Jagger që njihet për mbështetjen e zjarrtë ndaj Arsenalit spikati në Londër mes 60 mijë tifozëve të mbledhur për të shijuar më pas fitoren e ëmbël që e çoi Anglinë në finalen e 11 korrikut të Euro 2020.

Me maskë të zezë e kapele, Mick u fotografua ndërsa po i drejtohej zonës VIP dhe maskimi i shkoi dëm pasi nuk iu shpëtoi fansave, shumë prej të cilëve i kërkuan autografë e selfie.

Siç bën të ditur “Daily Mail Online”, Jagger e kishte në plan të udhëtonte për në Londër për diskun e  fundit të Stones i parashikuar për në fund të vitit. Burime pranë tij siguruan tabloid-in anglez se Mick u tregua shumë i kujdesshëm, bëri tamponin para fluturimit, si dhe në aeroport e po ashtu pas ndeshjes.