Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Momentet më të bukura nga “AMA”, Dua Lipa triumfon për herë të parë me një çmim

U mbajt në “Microsoft Theater”, Los Angeles ceremonia vjetore e ndarjes së çmimeve “American Music Awards” aka “AMA’s” sigurisht nën masat strikte të Covid-19. Gjatë tapetit të kuq dhe të gjithë ceremonisë u zbatua distancimi socilal megjithëse në publik kishte një grup të vogël spektatorësh për atmosferë. Eventi i rëndësishëm i muzikës solli edhe një herë më pranë publikut yjet e muzikës por jo vetëm.

Në tapetin e kuq parakaluan artistët tanë të preferuar dhe ata të cilët morën vlerësimet më të mira për paraqitjen e tyre ishin; Jennifer Lopez, Megan Fox, Machine Gun Kelly, Doja Cat dhe Dua Lipa. Kjo e fundit shkëlqeu në të gjitha aspektet duke rrëmbyer gjithashtu një çmim për këngën më të mirë Pop/Rock me “Don’t Start Now”, pjesë e albumit “Future Nostalgia”.

25-vjeçarja me origjinë shqiptare performoi live edhe hitin e saj “Levitating” duke dhuruar një interpretim elektrizues duke rrëmbyer edhe zemrat e shikuesve. Sakaq, The Weekend dhe Roddy Rich ishin më të nominuarit e mbrëmjes, me 8 nominime secili.

Artistë të tjerë që dhuruan performanca spektakolare ishin edhe Jennifer Lopez, Justin Bieber & Shawn Mendes me hitin e tyre të sapo publikuar “Monster” ndërkohë që ky i pari këndoi edhe “Lonely” dhe “Holy”. Katy Perry u ngjit në skenë për herë të parë që kur u bë mama dhe performoi “Only Love”. Në sy ra edhe paraqitja e Megan Thee Stallion dhe e Jennifer Lopez, e cila ishte shumë pranë censurimit me nivelin ku e çoi performancën.

https://www.youtube.com/watch?v=JDqtMW9mDZk