Celebrities Gossip

Moti do të shkatërrojë organizimet për 70-vjetorin e monarkes në fron?!

Me shumë ngjarje dhe festa për fundjavën jubilare, Met Office ka zbuluar motin që mund të presin britanikët. Njerëzit në mbarë vendin do të përfitojnë sa më shumë nga fundjava e gjatë me dhjetëra ngjarje në natyrë të planifikuara për të shënuar 70-vjetorin e monarkes në fron.

Fundjava fillimisht ishte caktuar të ishte e butë me pak erë, me Met Office që deklaroi se ishte shumë herët për të ditur nëse do të binte shi. Mirëpo, nga dita e nesërme pritet të mbizotërojë mot i ngrohtë dhe me diell, me temperatura që pritet të arrijnë deri në 21°C me të dielën që do të sjellë mot më të freskët.

E hëna pritet të sjellë mot me vranësira me temperatura që priten të jenë rreth 15°C me shira në pjesën më të madhe të Britanisë së Madhe. Sipas sinoptikanëve do të ketë një zhvendosje të rrymës së avionëve në ditët në vijim që do të sjellë mot shumë më të qetë.

Kujtojmë, se Princi Harry dhe Meghan Markle thuhet se pritet t’i bashkohen Mbretëreshës dhe pjesës tjetër të familjes mbretërore në një shërbim në Katedralen e Shën Palit të premten e ardhshme për jubileun Platinum të Madhërisë së Saj. Mbretërorët janë vendosur të mblidhen masivisht për ngjarjen, e cila është pjesë e festimeve, dhe Harry dhe Meghan kanë konfirmuar se do të udhëtojnë në Mbretërinë e Bashkuar për fundjavën.