Celebrities Music

Ndarja e çmimeve “MTV EMA 2021″/ Ja kush kryesoi!

Si gjithmonë eventi i ‘MTV EMA 2021’ ka sjellë një atmosferë krejtësisht ndryshe dhe që është padiskutim për t’u mbajtur mend. Me performancat nga Ed Sheeran, Maluma, Yungblud, Kim Petras dhe shumë e shumë të tjerëve. Por ajo që ia vlen të theksohet është edhe mikëpritësja e këtij eventi madhështor ku këtë vit ishte zgjedhur Saweetie. Justin Bieber udhëhoqi nominimet në shfaqje, me një total me tetë prej tyre,  përfshirë këtu ‘Artistin më të Mirë’ dhe dy nominime të ndryshme në kategorinë ‘Kënga më e Mirë’.

Por edhe artistët e tjerë të muzikës pop si Doja Cat dhe Lil Nas X e ndoqën menjëherë pas tij me nga gjashtë nominime. Ndërkohë, Olivia Rodrigo, The Kid Laroi dhe ish-prezantuesja e EMA gjithashtu edhe këngëtari Sheeran, ishin të gjithë të nominuar pesë herë. Por ja se cila është lista e plotë e fituesve për këtë vit.

Artisti më i Mirë

Ed Sheeran

Doja Cat

Justin Bieber

Lady Gaga

Lil Nas X

The Weeknd

Muzika më e mirë pop

BTS

Doja Cat

Dua Lipa

Ed Sheeran

Justin Bieber

Olivia Rodrigo

Kënga më e mirë

Ed Sheeran: “Bad Habits”

Doja Cat ft. SZA: “Kiss Me More”

Justin Bieber: “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Lil Nas X: “Montero (Call Me By Your Name)”

Olivia Rodrigo: “Drivers License”

The Kid Laroi, Justin Bieber: “STAY”

Videoja më e mirë

Lil Nas X: “Montero (Call Me By Your Name)”

Doja Cat ft. SZA: “Kiss Me More”

Ed Sheeran: “Bad Habits”

Justin Bieber: “Peaches” ft. Daniel Caesar, Giveon

Normani ft. Cardi B: “Wild Side”

Taylor Swift: “Willow”

Bashkëpunimi më i mirë

Doja Cat ft. SZA: “Kiss Me More”

Black Eyed Peas, Shakira: “Girl Like Me”

Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic: “Leave the Door Open”

Lil Nas X, Jack Harlow: “INDUSTRY BABY”

The Kid Laroi, Justin Bieber: “Stay”

The Weeknd & Ariana Grande: “Save Your Tears (Remix)”

Artistja e re më e mirë

Saweetie

Giveon

Griff

Olivia Rodrigo

Rauw Alejandro

The Kid Laroi

Muzika më e mirë elektronike

David Guetta

Calvin Harris

Joel Corry

Marshmello

Skrillex

Swedish House Mafia

Muzika më e mirë elektronike

 Måneskin

Coldplay

Foo Fighters

Imagine Dragons

Kings Of Leon

The Killers

Muzika më e mirë alternative

Yungblud

Halsey

Lorde

Machine Gun Kelly

Twenty One Pilots

Willow

Muzika më e mirë latine

Maluma

Bad Bunny

J. Balvin

Rauw Alejandro

Rosalía

Shakira

Muzika më e mirë Hip Hop

Nicki Minaj

Cardi B

DJ Khaled

Drake

Kanye West

Megan Thee Stallion

Muzika më e mirë K-Pop

 BTS

Lisa

Monsta X

NCT 127

Rosé

Twice

Grupi më i mirë

BTS

Imagine Dragons

Jonas Brothers

Little Mix

Måneskin

Silk Sonic

Best Push

Olivia Rodrigo

24KGoldn

Fousheé

Girl in Red

Griff

JC Stewart

Jxdn

Latto

Madison Beer

Remi Wolf

Saint Jhn

The Kid Laroi

Çmimi nga fansat

BTS

Ariana Grande

Blackpink

Justin Bieber

Lady Gaga

Taylor Swift

Vdeoja më e mirë me një mesazh social

Billie Eilish: “Your Power”

Demi Lovato: “Dancing With The Devil”

Girl in Red: “Serotonin”

H.E.R.: “Fight For You”

Harry Styles: “Treat People With Kindness”

Lil Nas X: “Montero (Call Me By Your Name)”