Aktualitet

Ndihen lëkundje tërmeti, epiqendra në Durrës!

Lëkundje tërmeti janë ndierë pak minuta më parë në Durrës.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë 3.5 ballë i shkallës rihter. Epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km. Qytetarët kanë raportuar  se lëkundja ka qenë relativisht e fortë dhe i ka panikosur jo pak.

Ata janë ndjerë kryesisht në Durrës e Kavajë, e nuk dihet akoma nëse dridhjet kanë prekur edhe kryeqytetin.

Nuk raportohet për dëme materiale apo viktima.