Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Love & Sex

Ndoshta nuk e dinit, por këto tri gjeste do ta lumturonin shumë partnerin tuaj!

Të qenit romantik nuk është një nga gjërat që vjen natyrshëm për të gjithë, kryesisht sepse preferencat e dashurisë së njerëzve janë të ndryshme. Pavarësisht nëse jeni të fejuar, të martuar, duke lundruar në një situatë, ose në një takim të parë me dikë, të kuptosh gjuhën e dashurisë së dikujt është si një superfuqi që krijon marrëdhënie. Kjo ju mëson se si atij personi i pëlqen të japë dhe të marrë dashuri. Këto janë tre gjëra të thjeshta që do e bëjnë partnerit tuaj shumë të lumtur.

1. Dërgoni një tekst të rastësishëm, në mes të ditës

Ekspertja e marrëdhënieve Betsy Chung, sugjeron të dërgoni një mesazh në mes të ditës si një mënyrë e thjeshtë për të njoftuar partnerin tuaj se po mendoni për të. Pyesni se si shkoi ai takim i madh, si po shkon dita e tij, ose dërgoni diçka flirtuese.

2. Gatuajini atij darkën

Të kthehesh në shtëpi nga një ditë e lodhshme është më e keqja. Kjo është arsyeja pse edukatorja e shëndetit seksual Jasmine Akins, thotë se diçka e thjeshtë si gatimi i darkës mund të ketë shumë rëndësi për partnerin tuaj në ato çaste.

3. Bëni diçka për të lehtësuar stresin e tij

Nëse partneri juaj ka një listë shumë të gjatë për të bërë ose nuk duket se e kontrollon atë detyrë të bezdisshme, mos kini frikë të merrni iniciativën për të. “Përfundimi i një detyre ose pune për partnerin tuaj sepse e shihni të stresuar tregon se kujdeseni për mirëqenien e tij”, thotë Dr. Chung.