Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Pasò Sport

Ndryshimet mes futbollistëve shqiptarë dhe të huaj, Halilaj dhe Jemini tregojnë diferencën!

E premtja sportive me “Pasó” vjen këtë herë me intervista tepër interesante. Të ftuar në lidhje telefonike për TAR ishin Jetmir Halilaj dhe Lorenc Jemini. Ata folën për ndeshjet e javës që lamë pas dhe rezultatet e tyre.

Megjithatë, momenti më pikant i intervistës ishte kur ata u shprehën për ndryshimet mes futbollistëve në Shqipëri e atyre jashtë vendit tonë.

Halilaj dhe Jemini nxorrën në pah problematikat kryesore që i pengojnë futbollistët shqiptarë të ecin më tej. Më së shumti, sipas tyre, ndikon stili i jetesës që këta futbollistë të rinj kanë.

Futbollisti shqiptar bën një orë e gjysmë stërvitje, ndërsa i huaji gjashtë orë. Është çështje koncepti sportiv. Fillon që nga përgatitja e fëmijëve, dhe vazhdon me disiplinën, ushqimin, stërvitjen. Futbollisti shqiptar mund të stërvitet mirë, por ka qejf edhe jetën e natës.

Por ata nxorrën në pah dhe një tjetër problem. Veç konceptit sportiv, gjëja çalon edhe diku tjetër.

A e shikon ku stërviten djemtë shqiptarë? Në çfarë terrenesh? Ata paguajnë akoma tridhjetë mijë lekë në muaj për të luajtur futboll.