Sport

Ndryshon renditja e klubeve, Bayern në vend të parë ndjekur nga Liverpool!

UEFA ka përditësuar renditjen e përgjithshme të klubeve.Në vendin e parë qëndron Bayern. Gjermanët kanë bërë një sezon fantastik dhe e shohin veten në krye, me plotë meritë.

Pas tyre vjen Liverpool. Të kuqtë janë në garë për kampionatin dhe për Champions League. Nuk mund të mbetet mbrapa Manchester City. Skuadra e Guardiolës është e 3-ta.

Sa i përket ekipeve italiane, Juventusi është në vendin e tetë, ndërsa Roma e 11-ta.  Interi (23’)  gjendet më mirë i pozicionuar se Milani (45’).

Frankfurt fitoi mbrëmë Europa League dhe efekti ka qenë i menjëhershëm (26’).

Lista:

1. Bayern 138.000
2. Liverpool 134.000
3. Manchester City 134.000
4. Chelsea 123.000
5. Real Madrid 122.000
6. Barcellona 114.000
7. Paris Saint-Germain 112.000
8. Juventus 107.000
9. Atlético Madrid 105.000
10. Manchester United 105.000

11. Roma 98.000
12. Siviglia 91.000
13. Lipsia 83.000
14. Tottenham 83.000
15. Ajax 82.500
16. Porto 80.000
17. Arsenal 80.000
18. Villarreal 78.000
19. Borussia Dortmund 78.000
20. Lione 75.000
23. Inter 67.000
24. Atalanta 66.500
25. Napoli 66.000
31. Lazio 53.000
45. Milan 38.000
99. Torino 15.237