Në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit, shkrimtarja Rita Petro ka një mesazh për të gjithë ne!
Live From Tirana • 09:49 25/01/2022
E ftuar në emisionin “Live From Tirana” ka qenë e ftuar nëpërmjet një lidhjeje telefonike, shkrimtarja dhe autorja më e dashur për të gjithë ne, Rita Petro. Duke qenë se sot është Dita Ndërkombëtare e Arsmit, publicistja ka dhënë mendimin e saj në lidhje me arsimin në vendin tonë, sa cilësor është ai dhe si ka ndikuar pandemia e COVID-19 në raportin mësues-nxënës. Elios Shuli Ksenja Shoshaj Rita Petro Danko Dj
Neda Balluku: “Ja pse është e rëndësishme që të pranojmë ndryshimet që po pëson kukulla Barbie sot!”
Live From Tirana 15:30 27/05/2022
Sonila Meço për TAR, gratë në ditët e sotme janë të stresuara më shumë nga burrat apo nga fëmijët?!
Live From Tirana 15:19 27/05/2022
Tifozë me Romën apo Feyenoord, Lorik Cana dhe Erion Veliaj shprehen për TAR!
Live From Tirana 16:29 26/05/2022
Dhuron më shumë se 2000 partitura muzikore, Rudens Turku flet për nismën e tij!
Live From Tirana 08:51 24/05/2022
Njihuni me lajmet më të bujshme të javës që lamë pas!
Live From Tirana 08:49 24/05/2022
Gjuha e urrejtjes në emisionet televizive, Iva Tiço: “Moderatorët kanë rënë në kurth…”
Live From Tirana 14:07 21/05/2022
Kultura e të ushqyerit në Shqipëri, çfarë po hamë ne sot?! Dhurata Thanasi flet për TAR!
Live From Tirana 09:57 21/05/2022