Celebrities Gossip Showbiz

Në ‘FaceTime’ bashkë, motrës së Afërdita Dreshaj i ndodh e papritura…

Afërdita Dreshaj prej kohësh tanimë ushtron profesionin e saj si modele në Amerikë ku dhe ka krijuar familje me partnerin e saj, Jakub Kindl i cili është një hokeist i njohur. Çifti u bënë prindër për herë të parë në mars të vitit të kaluar. Afërdita dhe Jakub u bekuan me një djalë, të cilin e pagëzuan me emrin Sky.

Bukuroshja nuk ngurron të ndajë momente në rrjete sociale me familjen e saj, ashtu si ka ndodhur dhe ditën e sotme ku ka ndarë me ne një ‘screenshot’ nga biseda në kamerë mes saj dhe të motrës, Jehonës ku kësaj të fundit i ndodh dhe një e papritur shumë e këndshme. Një kalimtar në rrugë i kërkon bukuroshes një foto me të dhe i gjithë ky moment gjatë kohës që ato ishin së bashku në ‘FaceTime’.

Duke folur në ‘FaceTime’ me motrën ndërkohë që është në Azi dhe dikush e ndaloi atë për të bërë një foto

Bukuroshja ka qenë në qendër të portaleve pasi ka qarkulluar një video ku ajo mohon origjinën e saj shqiptare, teksa e pyesin se nga vjen në një intervistë për kalimtarë në Amerikë, vendin ku ajo jeton. E për këtë shumë e kritikuan, por pa shumë zë, modelja vendosi të reagojë lidhur me këtë.

Teksa një komentues ka shkruar në mbështetje të Jehonës se ajo nuk e ka mohuar pasi nuk është pyetur për nacionalitetin, por për qytetin se nga vjen dhe ajo ju përgjigj ashtu siç duhej, kjo e fundit reagoi duke i bërë ‘replay’ një duartrokitje në formë miratimi për komentin.