Celebrities Showbiz

Në këtë fillim viti ja kush personazhe kryesojnë “Social Top 5”!

Duke qenw se edhe viti 2022 erdhi shumw yjw kanw arritur qw tw fitojnw vwmendjen e ndjekwsve dhe tw tw gjithw fansave nw rrjetin social Instagram. Sigurisht qw nw qendwr tw vwmwndjes nuk ka si mos tw jenw edhe banorwt e shtwpisw mw tw famshme tw “Big Brother VIP”.

Nga personazhet e huaj normalisht qw nw fokus ka qenw Kanye West dhe partnerja e tij mw e re Julia Fox. Normalisht qw edhe Kim Kardashian nuk mund tw mbetej pas.

Nw lidhje me monitorimin jo vetëm ata shqiptarë por edhe ata të huaj kujdeset njëra nga rubrikat më të preferuara të emisionit “Live From Tirana”, e cila quhet “Social Top 5”.

Ne ju njohim me ecurinë e ndjekësve në rrjetin social Instagram në llogaritë e personazheve të njohur brenda shtatë ditëve. Ja se cilët janë personazhet që janë pëlqyer më shumë nga publiku gjatë kësaj jave.

Personazhet shqiptarë:

5- Hyri në “BBV” si një konkurrent i vetëm së bashku me Dj PM, por tani po e vazhdon i vetëm rrugëtimin e tij, Dj DAGZ ka shtuar 1 mijë e 700 ndjekës këtë javë.

4-Në vend të katërt është banori i njohur Ilir Shaqiri, i cila ka shtuar 7 mijë e 700 ndjekës gjatë kësaj jave.

3- Një nga banorët e “Big Brother VIP” Donald Veshaj, këtë javë ka shtuar 8 mijë ndjekës.

2- Vendin e dytë e zë banorja e “BBV”, Einxhel Shkira. Ajo ka shtuar plot 12 mijë ndjekës.

1- Në vend të parë është moderatorja e njohur, Bora Zemani e cila këtë javë ka shtuar 18 mijë ndjekës.

Personazhet e huaj:

5- Në vend të pestë në këtë Top 5 qëndron aktorja Julia Fox, e cila ka shtuar 100 mijë ndjekës.

4- Vendin e katërt e zë artisti Kanye West, i cili ka shtuar 200 mijë ndjekës.

3- Në vend të tretë qëndron artistja shqiptare Dua Lipa, ajo ka shtuar 700 mijë ndjekës.

2- Bukuroshja Kim Kardashian është në vendin e dytë me 4 milion ndjekës të shtuar.

1- Në vend të parë është biznesmenia e njohur, Kylie Jenner, e cila ka shtuar plot 6 milion ndjekës.