Music

Në vigjilje të 25-vjetorit të Top Albania Radio-s ju sjellim disa copëza kujtimesh të ëmbla…

14 shkurt 1998. Në 100 mgh/fm, dëgjohet Top Albania Radio. Që prej asaj dite, ky konstelacion me tre fjalë do të hynte në historinë e Shqipërisë si një faqe e re e saj, e revolucionit mediatik-audiovizual, që do të përfaqësohej fillimisht nga kjo radio e më pas nga Top Channel e DigitAlb.

Ajo iu imponua të gjitha moshave, për një arsye të thjeshtë: të rinjtë e gjenin veten aty, ndërsa të moshuarit, sepse donin të ndiheshin të rinj. Transmetimet eksperimentale nisën që në janar të vitit 1998, ku transmetohej vetëm muzikë. Më pas, 14 shkurti ishte dita kur nisi transmetimi zyrtar dhe atë ditë, prezantuesja e parë Gerta Heta lançoi tek dëgjuesit numrat e telefonit. Që atë ditë, telefonat e Top Albania Radios nuk kanë pushuar asnjë çast, për t’u bërë pjesë të gjithë nga pak të “Radios me ngjyra në Shqipëri”.

Ndërkaq me kalimin e viteve dhe një sërë ndryshimesh të tjera pasuan. Radio nuk ishte më e njëjta, një frymë e re erdhi për ta bërë Radion sërish ‘In’, moderne. Jemi vetëm pak ditë larg nga 25-vjetori i themelimit të radios më të dashur të të gjithë shqiptarëve. 25 vjet transmetim, për të dhënë më të mirën, plot emocione të veçanta dhe të paharrueshme. Për të gjithë dëgjuesit tanë besnikë, Top Albania Radio ka sjellë për ju një playlist me këngët që kanë shënuar disa momente mjaft të veçanta gjatë këtij rrugëtimi. Zbulojini ato këtu…dhe jemi të sigurtë që do ju ngjallen kujtimet më të ëmbla!

P.S: Shumë surpriza të tjera ju presin rrugës…

1
Alexia
Happy
2
Anggun
Snow on the Sahara
3
Articolo 31
Guapa Loca
4
ATB
9PM (Till I Come)
5
Babyface
How Come, How Long
6
Babylonia
Push push push
7
Beyonce ft Jay Z
Crazy In Love
8
Calvin Harris ft. Ellie Goulding
I Need Your Love
9
Coldplay
Clocks
10
David Guetta ft JD Davis
The World is Mine
11
Dr. Dre
The Next Episode
12
East 17
It´s Alright
13
Eminem
The Real Slim Shady
14
Eminem ft. Dido
Stan
15
Enrique Iglesias
Bailamos
16
Eros Ramazzotti
Fuoco Nel Fuoco
17
Frankie HI-NRG MC
Quelli Che Benpensano
18
Gala
Freed from desire
19
Gigi D'Agostino
Another way
20
Gotye feat. Kimbra
Somebody That I Used To Know
21
M.C. Hammer
U Can't Touch This
22
Hooverphonic
Mad About You
23
Lenny Kravitz
American Woman
24
Madasun
Don't You Worry
25
Madonna
Frozen
26
Metallica
No Leaf Clover
27
MikiMix
La mia Buona Stella
28
*NSYNC
Tearin' Up My Heart
29
Outkast
Ms. Jackson
30
Diddy feat Keysha Cole
Last Night
31
Paola & Chiara
Vamos a Bailar
32
Ricky Martin
María
33
Robin S
Show Me Love
34
Shades Apart
Stranger By The Day
35
Shaggy
Hey Sexy Lady
36
Shakira
Whenever, Wherever
37
Shivaree
Goodnight Moon
38
Sottotono
Amor de mi vida
39
The Verve
Bitter Sweet Symphony
40
Unconnditional
Computer Love
41
Vasco Rossi
L'una per te
42
Whitney Houston
I Will Always Love You
43
Yamboo
Fiesta De La Noche