Celebrities Gossip Showbiz

Nëna e Beyonce zbulon një të pathënë për këngëtaren: “Është bullizuar…”!

Nëna e Beyonce, Tina Knowles ka zbuluar se ylli i muzikës pop ka qenë e bullizuar në fëmijërinë e saj. Tina foli për marrëdhënien me Beyonce duke treguar se këngëtarja ishte e turpshme kur ishte më e re. Në një video për Vogue Knowles tha se:

Ajo ishte shumë e turpshme dhe u bullizua për këtë. Por ditën që ajo u ngrit për dikë, ajo nuk u ngrit për veten e saj, ajo u ngrit për ta. Po emocionohem duke folur për të. Isha thjesht, nuk mund të isha më krenare për të.

Knowles foli edhe për vajzën e saj të vogël, këngëtaren Solange, duke thënë se ajo ka qenë gjithmonë një aktiviste. Biznesmenia e cila frymëzoi linjën e kujdesit të flokëve të Beyonce foli gjithashtu për shoqen e grupit të “Destiny’s Child”, Kelly Rowland, të cilën ajo e konsideron një vajzë. Këngëtarja u zhvendos me familjen Knowles që kur ishte e vogël.

Kelly ishte gjithmonë ky fëmijë që thjesht u përpoq të mbronte të gjithë.

Rikujtojmë, se albumi i ri i Beyonce, “Cowboy Carter”, udhëtimi i saj i parë në muzikën country-amerikane, ka qenë një hit që kur u publikua disa javë më parë. Por fituesja e shumë çmimeve “Grammy” nuk u përkrah edhe aq shumë në ndarjen e çmimeve ACM në Frisco, Teksas dhe kjo nuk është për shkak të zhanrit. Rezulton se mungesa e nominimeve të Beyonce në ceremoninë e 2024 ishte vetëm për shkak të periudhës së pranueshmërisë së Akademisë së Muzikës Vendore për të nominuarit që zgjat nga 1 janari deri më 31 dhjetor 2023.

Kjo do të thotë se albumi më i ri i Beyonce-s humbi për rreth tre muaj, duke pasur parasysh se “Cowboy Carter” u publikua zyrtarisht më 29 mars. Ndërsa “Cowboy Carter”, i dyti i një trilogjie të planifikuar të albumeve pas Renaissance (2022) nuk u njoh këtë vit dhe do të ketë të drejtë të konsiderohet për nominime për Çmimet CM 2025. Rikujtojmë se kantautorja Lily Allen ka kritikuar së fundmi albumin e ri të Beyonce-s, duke e quajtur atë ‘të llogaritur’ dhe ka vënë në pikëpyetje pse zgjodhi të bënte ‘cover’ këngën J olene të Dolly Parton.