Celebrities Gossip Music Showbiz

Nëse muzika e tij e re dështon, Lewis Capaldi e di shumë mirë se çfarë duhet të bëjë!

Ai ka qenë në mes të një rikthimi epik pas një pushimi 3-vjeçar nga skena muzikore. Lewis Capaldi i emocionoi fansat së fundmi pasi njoftoi se më në fund do të publikonte një këngë të re, ndërsa pranoi se ishte nervoz për të ndarë këngën. Muzikanti tanimë po ndjen presionin përpara rikthimit të tij dhe ka paralajmëruar se do të tërhiqet nga jeta publike nëse muzika e tij e re nuk pëlqehet.

Albumi i tij debutues “Divinely Uninspired To A Hellish Extent” shiti më shumë se 10 milionë kopje në mbarë botën dhe prodhoi dy këngë të klasifikuara në krye të toplistave. Por këngëtari skocez i cili së fundmi deklaroi se ishte diagnostikuar me sindromën Tourette, tha se mund ta shihte veten duke u tërhequr nga qendra e vëmendjes së të famshmëve, ashtu siç bëri basisti i “Queen’s”, John Deaco.

Nëse dështon, ju mund të ndiqni një karrierë si humorist? Jo, nuk do ta bëj. Nëse dështoj, do të tërhiqem nga jeta publike. Unë do të jem si John Deacon në Queen. Jam unë, një burrë që, kam grumbulluar tanimë një pasuri dhe tani po ju kërkoj të më jepni më shumë nga kjo, gjatë një krize të kostos së jetesës. Unë jam i vetëdijshëm sa e thellë është kjo. Por fatkeqësisht është loja që ne luajmë.

Kënga e tij është i pari që do të dalë nga albumi i tij i dytë ende i paparalajmëruar.

Kënga e re ka të bëjë me një lidhje që kam pasur dhe që ka përfunduar. Rreth një vit më vonë po shikoja Instagramin e ish-it tim dhe ata dukeshin shumë të lumtur, të paktën në pamje, ju e dini se në Instagram të gjithë gënjejnë. Nuk jam i lumtur që ky person është i lumtur. Unë dua që ata të vuajnë po aq sa unë, sepse po ndihem i mjerë. Kështu që unë shkrova një këngë për të sepse isha i urryer dhe keqdashës, por tani kam ndryshuar. Por e kam kapërcyer shumë shpejt dhe jam i kënaqur që ai person është i lumtur dhe ata kanë vazhduar me jetën e tyre dhe unë ende jam duke shkruar muzikë për këtë.

Lewis ndërkohë njihet për hitet si “Someone You Loved”, “Forget Me” dhe “Before You Go”.