Celebrities Fashion Showbiz

Nëse nuk dini se si t’i kombinoni këpucët me veshjen tuaj, frymëzohuni nga Rosalia!

Pa frikë mund të themi Rosalía është një kameleon i modës. Para pak ditësh, Rosalía postoi në rrjetin e saj social Instagram një foto me një fustan të verdhë luledielli nga Heaven e Marc Jacobs të kombinuara me mokasina të mëdha Prada. Është një look që mund të vishej lehtësisht në vitet ’90 me një përzierje perfekte të lezetshme dhe ‘grungy’.

Por mos e quani këtë nënshkrim të stilit të saj. Vetëm një muaj më parë, këngëtarja kishte veshur edhe një palë çizme rozë, të zhveshura dhe mbi gju nga GCDS, duke i stiluar me një majë të bardhë të madhe për një atmosferë më të këndshme dhe vajzërore. Rosalía është mjeshtrja për të na mbajtur në këmbë dhe këpucët e saj luajnë një rol të madh në këtë qasje të gjithanshme ndaj veshjes.

Siç na kanë treguar fotot e saj të ndryshme, koleksioni i këpucëve të Rosalia-s është eklekticizëm në maksimum. Asnjë këpucë nuk është e ndaluar. Ajo do të vesh një palë Nike Air Force One klasike një ditë dhe do të zgjedhë një palë këpucë me platformë mahnitëse të Rick Owens të nesërmen.

Thënë kjo, zgjedhjet e saj të këpucëve kanë një vijë kryesore. Kombinimi ka të bëjë gjithmonë me këpucët e zakonshme. Kur kohët e fundit ajo pozoi poshtë një harku, për shembull, ajo përdori një lente me kënd të gjerë, për të tërhequr më tej syrin te çizmet e saj të bardha “Margiela Tabi”, të cilat kanë një detaj me gishtat e çarë.

Kur ajo rrinte në shtëpi, fotot e saj ishin gjithashtu përpara dhe në qendër këpucët së bashku me helmetën e saj me veshë lepurushi. Pavarësisht nga atmosfera e stilit që po përpiqeni të mishëroni, ajo do të kishte atletet, takat ose çizmet e përsosura për t’u bashkuar me to.