Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion

Nëse nuk i kombinoni siç duhet këto ngjyra, nuk do të lini aspak përshtypje të mirë!

Midis gabimeve të ndryshme të stilit që mund të bëhen, ka kombinime të gabuara të ngjyrave që, në disa raste, ‘plakin’ pamjen. Siç është shpjeguar në shumë artikuj kushtuar harmonisë së ngjyrave, çdo person, burrë apo grua, pavarësisht nga mosha, ka një gamë ngjyrash që rrit tonet natyrale, sepse duke cituar “Coco Chanel”– “ngjyra më e bukur në botë është ajo që është e mirë dhe jo ajo që ju pëlqen më shumë. Pra, ka ngjyra” miqësore “dhe ngjyra” armike”.

E zeza nuk është për të gjithë

E zeza nuk ka të njëjtin kuptim për të gjithë, në fakt shumicën e kohës është një mënyrë e thjeshtë për të vendosur se çfarë të veshësh: nëse je në dyshim vish diçka të zezë. Ashtu si Sylvie nga Emily në Paris, pak njerëz kanë dhuntinë të dinë ta veshin diçka me mençuri dhe elegancë. Kështu që është më mirë ta përdorni në doza të vogla dhe të zgjidhni hije të tjera të errëta, më interesante si blu mbretërore.

Ngjyra e mishit

Ndërsa shumë e tolerojnë dekoltenë me ngjyrë nudë sepse kanë aftësinë për të holluar figurën, disa veshje apo aksesorë në këtë nuancë mund të jenë një simptomë e qartë e një pamje të vjetëruar. Pavarësisht kthimit të çizmeve mbi gju dhe getave të tejdukshme, çorapet me ngjyrë mishi mbeten një element i perceptuar nga shumica si një “zonjë e vjetër”.

E gjelbra e ullirit

Një hije e saktë e gjelbër që i referohet gjetheve dhe frutave të pemës së ullirit: kjo ngjyrës është e zymtë, kështu që nuk duhet të vishet kurrë me ngjyra po aq të buta ose të zymta. Mirë është ta ndriçoni me ngjyrë portokalli ose ari.

E verdhë mustardë

Hije e cilësisë së mirë që ka nevojë për kontrast për të dalë elegante e për t’ju rinuar. Mund ta vishni me blu xhins, jeshile, kafe të errët ose ta ndizni me të bardhë fildishi. Asnjëherë me lëkurë ose gri!

Paleta kafe

E kafta është një ngjyrë e gjithanshme që përmban rreziqe të fshehura: mund të bëhet një aleat i shkëlqyeshëm, veçanërisht tani që është rikthyer në modë, ose mund të plak pamjen tuaj. Ne e rekomandojmë atë të kombinuar me portokalli, kivi ose jeshile limoni, deve, pluhur blu dhe krem. Nuk rekomandohet kombinimi i “kafe intensive + e zezë”.