Design Lifestyle

Nëse po kërkoni një ndryshim në dizajnin e brendshëm të shtëpisë tuaj mjafton të ndiqni këto llogari në Instagram!

OLIVE WAKEFIELD ka zbuluar së fundmi llogaritë më të mira në Instagram të fokusuara në dizajn. Hidhini një sy:

1.’Barlow&Barlow’

Studioja e dizajnit Barlow & Barlow ka një aftësi për të ndjekur një trend, thjesht shikoni projektin e saj të fundit, Kin House, për prova. Banja e mbështjellë me pëlhurë Fermoie dhe tualeti rozë e skuqur, e mbuluar me pllaka është vetëm maja e ajsbergut. Ndiqni për më shumë @barlowandbarlow.

2.’Campbell Rey’

Dyshja me shumë shije Charlotte Rey dhe Duncan Campbell janë çuditësit e dizajnit pas disa prej dhomave me pamje më të bukur në Instagram këto ditë. Stili dallues eklektik i Campbell Rey, i ka të gjitha tonet e aksesorëve, printimet e kafshëve deri tek ambientet e brendshme italiane të viteve 1970. Është e vështirë t’i rezistosh botës së tyre me shkëlqim dhe aftësisë së saj për t’ju transportuar në një epokë tjetër. Kujdesuni për restaurimin e tyre të një vile Belle Époque në Itali, që do të zbulohet së shpejti, plus bashkëpunimin e tyre me kompaninë e qilimave Nordic Knots. Dizajni i fundit është frymëzuar nga madhështia e Hotel Il Pellicano. Ndiqni @campbellrey.

3.’Inigo’

Vila të çuditshme bregdetare… Është sikur Inigo të ketë mbledhur çdo shtëpi ëndrrash që mund të imagjinohet dhe ka hapur dyert për të parë botën. Prisni një xhiro të shpejtë në kuzhinat më të mira të DeVol të Britanisë, kopshtet me harqe trëndafili dhe orenditë e buta të denja Beata Heuman. Ndiqni @inigo.house.

4.’Shtëpia e Lucy Williams’

Dizajnerja Lucy Williams, e ka kanalizuar shijen e saj të patëmetë në pjesën e sipërme të saj në Londër. Hidhini një sy koleksionit të saj të pjesëve të bukura nga Beata Heuman, Alma Berrow, Faye Wei Wei dhe më shumë. Qëndroni të sintonizuar për pyetjet dhe përgjigjet e saj të drejtpërdrejta, ku ajo ndan me bujari studimet dhe këshillat e stilit të brendshëm. Ndiqni @lucywilliamshome.

5.’Luke Edward Hall’

Luke Edward Hall, jashtëzakonisht elegant, syri i tij artistik për ngjyrën dhe aftësia për një motiv tërheqës janë të pakrahasueshëm në botën e dizajnit. Kohët e fundit ai e ktheu dorën në dizajnin e hoteleve me teknikën e Hotel Les Deux Gares në Paris dhe së shpejti do të lançojë markën e tij të stilit të jetesës, Chateau Orlando. Nëse doni të shfrytëzoni menjëherë magjinë e tij për shtëpinë tuaj, shikoni bashkëpunimin e tij me Ginori 1735 që paraqet ilustrimet e tij të perëndive greke dhe guaskave. Ndiqni @lukeedwardhall.

6.’Pieces’

Një kurim tërësisht eklektik i ambienteve të brendshme, arteve dhe kulturës. Nga shtëpia njëkatëshe LA me ngjyrë Crayola e David Hockney deri te papafingo e ajrosur e kuzhinieres Laila Gohar në Nju Jork, Pieces ka mbledhur dhoma të bukura në mbarë botën. ndiqni @pieceslondon_.

7.’La Foleia’

Rezidenca La Foleia në ngjyrë rozë marshmallow, mesa duket noton në një pellg zambakësh dhe e mbështjellë me pemë të lulëzuara, duket si një pikturë e Monetit dhe është aq afër parajsës. Mendoni për ambientet e brendshme maksimaliste, muret e afreskeve, shtretërit me katër postera dhe porcelanin me lule që përshtaten për Marie Antoinette. Valentino dhe Emilio Pucci tashmë kanë organizuar evente këtu, ndaj sigurohuni t’i ndiqni për momentet e shumta me stil që do të vijnë. Ndiqni @lafoleia.

8.’Një hapësirë ​​e konsideruar’

Shkrimtarja Eleanor Cording-Booth zbulon gjithmonë këshillat, programet e saj të provuara dhe të testuara për të gjitha gjërat që lidhen me dizajnin në një hapësirë ​​të konsideruar. Ndjekësit e saj të përkushtuar kërkojnë drejtimin e saj për çdo gjë, nga komodina e deri te lavamanët e banjës; plus, apartamenti i saj në Barbican Estate të Londrës është një masterklasë në mënyrën se si të sjellësh një kthesë tradicionale në një hapësirë ​​moderne. Ndiqni @aconsideredspace.

9.’Anissa Kermiche’

Dizajnerja Anissa Kermiche është gjithmonë përpara, me vazot e saj epshore dhe skulpturat e bukura që zbukurojnë shtëpitë e shumë ikonave të stilit. Rosie Huntington-Whiteley është parë shpesh duke filmuar tutorialet e saj të bukurisë me një nga vazot e famshme të Kermiche ‘Love Handles’ të vendosura në sfond. E vërtetë në formë, vetë shtëpia e Kermiche është gjithashtu një festë për sytë. Drejtohuni në llogarinë e saj në Instagram për të parë tavolinën e saj të stilit parisian të zhveshur pa mundim, të gjitha neutrale. Ndiqni @anissakermiche.

10.’Little Georgian’

“Little Georgian” çmitizon dizenjot popullore dhe enigmat e dekorimit. Shijoni pamjet e dyshemeve, pamjet e kuzhinës me mermer dhe oborrit magjik. Ndiqni @little_georgian.