Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Film & Tv

Netflix publikon trailerin e ‘Diana: The Musical’ që të gjithë e prisnin, por jo vetëm kaq….

Netflix ka publikuar trailerin zyrtar për filmin ‘Diana: The Musical’, të regjisorit Christopher Ashley. Premiera do të shfaqet në 1 tetor për të gjithë. E xhiruar në vitin 2020 në Teatrin Longacre të Broadway, ‘Diana: The Musical’ përmban kastin origjinal të Broadway të Jeanna de Waal si Diana, Roe Hartrampf si Princi Charles, Erin Davie si Camilla Parker Bowles dhe Judy Kaye si Mbretëresha Elizabeth. Kasti i cili sapo kishte filluar shfaqjet në Broadway u ndërpre pasi u godit nga pandemia në muajin mars të vitit 2020.

Para pak orësh u lançua traileri i cili përmban një video-montazh të klipeve nga shfaqja, e ndërtuar rreth performancës së De Waal dhe të numrit muzikor “If”. Muzikali ka libra dhe tekste nga Joe DiPietro, muzikë nga David Bryan, koreografi nga Kelly Devine dhe mbikëqyrje muzikore dhe të angazhimeve nga Ian Eisendrath.

Një trailer për muzikën, për vitet e adoleshencës të Princeshës së ndjerë të Uellsit. Historia ndjek 19-vjeçaren Diana Spencer dhe takimet e saj të para me familjen mbretërore, si dhe sesi ajo lufton me trashëgiminë që ka lënë si një nga gratë më të famshme të shekullit të 20-të.

Kujtojmë se prodhuesit e shfaqjes në një deklaratë në fillim të këtij viti u shprehën se:

Mundësia për të ndarë shfaqjen tonë, së pari me audiencën globale të Netflix dhe më pas mikëpritja e një auditori të drejtpërdrejtë përsëri në Broadway, është diçka për të cilën ne të gjithë kemi ëndërruar për më shumë se një vit. Ne nuk mund të jemi më të emocionuar që më në fund të lançomë filmin dhe muzikalin e Broadway me botën. Ka një bazë të madhe energjie rreth lajmeve të rihapjes së Broadway dhe ne mezi presim të kemi shumë gjëra për të festuar me kolegët tanë të Broadway këtë vjeshtë. Ne jemi gjithashtu të etur për të ecur përpara me kastin dhe kompaninë tonë me një angazhim të fortë në listën e artikujve veprues që kemi krijuar së bashku për të ndihmuar që Diana dhe industria jonë të bëhen një hapësirë ​​më gjithëpërfshirëse, e barabartë dhe e sigurt në të cilën të punojmë.