Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Botë e Çuditshme Celebrities

Nga bletaria, video-lojëra e thurja, këto janë hobit më të çuditshme të disa nga yjeve!

Ashtu si të gjithë të tjerët, të famshmit po kërkojnë mënyra për t’u çlodhur dhe në të vërtetë gjejnë një rrugëdalje që është e ndarë nga punët e tyre të përditshme. Disa nga hobet e tyre mund të duken pak të rastësishme apo edhe të çuditshme.

Ne mësuam për aktivitetet e kohës së lirë që kanë të famshmit tanë të preferuar dhe te disa mund të themi se u habitëm:

1. Johnny Depp – Koleksione Barbie.

Interesi i Johnny-t filloi kur ai ishte duke luajtur me kukulla Barbie me vajzën e tij. Por sapo interesi i saj u ndal, Depp nuk donte të ndahej nga kukullat sepse ato ishin një pjesë sentimentale e jetës së tij. Tani ai ka kaq shumë barbi sa u duhet një depo e veçantë.

2. Penélope Cruz – mbledhja e varëseve të rrobave.

Kjo mund të ketë kuptim duke marrë parasysh se Penelope është një ikonë mode. Me sa duket, ajo mbledh varëse rrobash dhe ka më shumë se 500 të tilla jo metalike.

3. Katy Perry – mbledh flokët e të famshëmve të tjerë.

Katy Perry zbuloi një herë se ajo mban fijet e flokëve nga të famshëm të tjerë, si Taylor Swift dhe Miley Cyrus. Ajo i mban ato në çantë. Pjesa më e habitshme është se ajo e di që tingëllon rrënqethëse dhe e tmerrshme për të.

4. Taylor Swift – bërja e globeve të borës.

Me sa duket, Taylor Swift kënaqet duke bërë globe dëbore edhe me miqtë. Plus, ajo bëri një glob dëbore nga videoja e saj “Lover”.

5. Ryan Gosling – Thurje.

Edhe pse Ryan Gosling është një nga yjet më të mëdhenj, ai dikur përshkroi ditën e tij perfekte që nuk ka asnjë lidhje me aktrimin. Dita e tij e përsosur është kur ai është duke thurur, dhe nëse është bërë mirë, në fund mund të jetë një dhuratë e këndshme.

6. Mike Tyson – Merr pjesë në konkurset e pëllumbave.

Një konkurs pëllumbash tërheq në të vërtetë më shumë njerëz sesa mund të presim, përfshirë njerëz të famshëm si Mike Tyson. Ai në të vërtetë i ka dashur pëllumbat që kur ishte fëmijë dhe tani ai ka mbi një mijë zogj. Ai thotë se pëllumbat mund të na mësojnë shumë për veten tonë.

7. Beyoncé – Bletari.

Beyoncé filloi bletarinë për të përdorur mjaltin për të ndihmuar vajzën e saj që ka alergji të këqija. Shpejt pas kësaj, ajo u bë një hobi. Tani ajo ka rreth 80,000 bletë dhe 2 koshere.

8. Claudia Schiffer – Mbledh insekte.

Kur zakonisht dëgjojmë se çfarë ka hobi një modele e famshme, së pari mund të mendojmë se bëhet fjalë për çanta, rroba, etj. Por kjo nuk është e vërtetë për Claudia-n. Ajo mbledh insekte, veçanërisht merimangat.

9. Demi Moore – Kukulla antike.

Ish-burri i saj Ashton Kutcher është i apasionuar nga koleksioni i madh i kukullave i Demi-t. Ai madje u përpoq ta bënte atë të hapte një muze për kukullat e saj antike.

14. Mila Kunis – Duke luajtur video-lojëra.

Kunis pëlqen të luajë video-lojëra, veçanërisht “Call of Duty” dhe “World of Warcraft”.