Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Showbiz

Nga Washingtoni në Florida! Kjo është rezidenca luksoze ku do të jetojë vajza e Trump!

Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj Jared Kushner po largohen nga Washington dhe po shkojnë në Florida së bashku me ish-Presidentin Donald Trump, pas largimit nga Shtëpia e Bardhë. Ish-këshilltarët e lartë presidencialë kanë nënshkruar një qira njëvjeçare në një godinë në një nga ndërtesat më të lakmuara të Miamit pranë oqeanit, “Arte Surfside”.

Arte është një nga komplekset më të shtrenjta në lagjen Surfside, me një çmim mesatar qiraje prej afro 47 000 dollarë në muaj. Arte Surfside, u projektua nga arkitekti italian Antonio Citterio në 2019. Ndërtesa 12-katëshe ka 16 hyrje, duke filluar nga 3,150 deri në 7,550 metra katrorë me 3 dhe 5 dhoma gjumi.

Hyrjet janë të pajisura me tavanë romakë, dysheme lisi të bardha, dollapë poliformë, tavolina mermeri italiane, pajisje kuzhine dhe tarraca. Secili ka pika parkimi private dhe hyrje të drejtpërdrejtë të ashensorit me njohjen dixhitale të gjurmëve të gishtave.

Komoditetet e ndërtesës janë po aq mbresëlënëse, me një fushë private tenisi, pishinë të brendshme të nxehtë me thellësi 75 metra, sauna, zonë meditimi, palestër, dhomë ndenjeje, kuzhinë dhe sallë lojrash për fëmijë.