Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Bota

“Një herë marins, gjithë jetën marins”, video virale ku ish-marinsi çarmatos grabitësin me një lëvizje të vetme!

Një veteran i Marinsave të SHBA u filmua nga kamerat e sigurisë duke çarmatosur një të mitur me armë, i cili po përpiqej të grabiste një pikë karburanti në Arizona. Incidenti ndodhi rreth orës 4:30 të mëngjesit të së mërkurës brenda dyqanit në një pikë karburanti.

 

Zyra e sherifit publikoi pamjet e mbikëqyrjes nga brenda dyqanit që tregojnë 3 të dyshuar duke hyrë, teksa njëri prej tyre tundte në dorë një pistoletë. Ai kalon pranë një klienti dhe i drejton armën arkëtarit.

Në videon vetëm 8 sekonda duket se si klienti vepron menjëherë, duke goditur të dyshuarin e armatosur. Videoja tregon marinsin veteran duke rrëmbyer pistoletën dhe duke u përplasur me grabitësin. Dy të autorët e tjerë u larguan nga vendi i ngjarjes.

Sherifi i zonës tha se “klienti”, të cilin ata e identifikuan si një veteran i Marinës çarmatosi me sukses të dyshuarin dhe e ndaloi atë derisa të arritën forcat e rendit.

Kur hetuesit e pyetën klientin se si arriti të merrte kontrollin e situatës së rrezikshme, ai tha: “Forcat e Marinës më mësuan të mos bëj gabime…”. Nuk raportohet për të lënduar dhe autoritetet nuk e kanë bërë të ditur emrin e ish-marinsit.

I ndaluari i mitur do të akuzohet për grabitje të armatosur dhe sulm të rëndë ndërsa në kërkim janë dy të dyshuarit e tjerë.