Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Fashion

Një moment vlerësimi për meshkujt që kanë veshur të shkurtrat verore më të mira të sezonit veror!

Vishu siç do të shkoje në punën që ëndërron!

Por, nëse puna që dëshironi nuk është aspak një punë? Ndoshta puna që ne të gjithë fshehurazi e dëshirojmë është, në fakt, të mos paturit asnjë punë për të bërë. Për shumicën prej nesh, është një fantazi që në të vërtetë mund të jetojmë për disa javë në vit në formën e një pushimi veror. Dhe gjithmonë ekziston shpresa që, një ditë, të mund të fitojmë lotarinë dhe papritmas shqetësimi ynë kryesor çdo pasdite do të jetë çfarë kokteji të porosisim, teksa qëndrojmë shtrirë në shezlongun e ndonjë hoteli luksoz.

Nëse hasni vështirësi në përzgjedhjen e të shkurtrave në ato pak ditë fantazi, fatmirësisht, ka meshkuj që e kanë zgjidhur këtë për ju. Më poshtë janë disa nga ikonat e stilit që dinë të relaksohen dhe të duken shumë stil njëkohësisht.

1.Miles Davis

Viti 1969 ishte një vit shumë i trazuar për pothuajse të gjithë vendet e botës. Protestat u ndezën në Pragë dhe Paris dhe lufta shpërtheu në të gjithë globin. Pak ditë para se të shkrepej kjo fotografi, z. Neil Armstrong shkeli për herë të parë në Hënë. Dhe Davis sapo kishte zbuluar Z. Jimi Hendrix. Trumpetuesi dhe udhëheqësi i bandës legjendare ishte futur në ‘tokën’ e muzikës më popullore asokohe – rock, soul dhe funk – nga gruaja e tij e dytë, modelja dhe këngëtarja 23-vjeçare Znj. Betty Davis. Ata ishin duke vizituar Côte d’Azur për Festivalin Juan-les-Pins dhe regjistrimet nga dy netët që luajti Davis na tregojnë pamje të muzikantit në periudhën e albumit të tij të dyfishtë ‘B**ches Brew’ që përcakton gjithashtu epokën, ku u regjistrua. Kjo skenë atëherë ndoshta tregon rëndësinë e procesit krijues; këtu çifti shijon rrezet e diellit, teksa Davis ecën i qetë në pantallonat e tij të shkurtra dhe syzet e diellit vënë.

2. Alexander Skarsgård

I ndjeri Z. John le Carré përshkroi përshtatjen e BBC-së 2018 në romanin e tij me spiunazh të vitit 1983 ‘The Little Drummer Girl’ si “i ngadaltë, në zhvillim dhe i zhytur në mendime”. Ashtu siç shihet Alexander Skarsgård këtu duke bërë shëtitje në një plazh. Veshja e tij me ngjyra të gjalla dhe në kontrast, këmisha e verdhë-shafran e Indisë e bashkuar me pantallona blu thuhet se përcjell natyrën e paqëndrueshme të besnikërisë së tij. Sido që të jetë, këmisha e zbërthyer zbulon shumë nga burri, nëse aty qëndron besnikëria e tij.

3. Montgomery Clift

‘The New York Times’ e përshkruan Z. Montgomery Clift si “një aktor me humor të ndjeshëm, i cili shpesh luante role djemsh të rinj në ekran”. Kjo nuk është përshtypja që ju merrni nga kjo fotografi, e marrë gjatë një pauze në karrierë pas roleve në tre filma në 1953. Një bashkëkohës i Z. Marlon Brando, të dy erdhën për të përfaqësuar adoleshentin rebel. Por këtu, i shtrirë në një peshqir plazhi, shiritat e të cilit mesa duket janë zgjedhur për t’u kombinuar me pantallonat e shkurtra të plazhit, aktori duket se nuk i intereson asgjë çfarë ndodh në botë.

4. Eddie Murphy

Deri në vitin 1987, Z. Eddie Murphy zotëronte shumë tregti, por ndoshta funksioni i tij më i dukshëm ishte si polic. (Në rregull, ndoshta komedian, pasi ai ishte profesioni i tij në jetën reale, por le të themi polic.) Fillimisht, në filmin e çiftit të çuditshëm të shokëve dhe debutimi i tij në ekranin e madh, pastaj në rolin ekskluziv të Beverly Hills Cop. Në vazhdim, mund ta justifikoni aktorin e mençur në një pushim – në një rezidencë të Hollivudit komanduar nga Foley. I zbukuruar me syze dielli aviator, një këmishë dhe një palë pantallona të shkurtra të vogla, ai shikon në shtëpi në shezlongun e tij lundrues. “Kur do t’i marrësh mbathjet dhe të futesh në këtë pishinë?” ai pyet homologun e tij të ngritur në LA, i cili menjëherë rrëshqet dhe bie brenda.

5. Donald Glover

Nëse keni dyshuar ndonjëherë në ambiciet e Z. Donald Glover, dëgjoni këngën ‘Guava Island 2019. Me një protagoniste tjetër si Rihanna, filmi u bë me bashkëpunëtorin e përhershëm të Glover, Z. Hiro Murai, i cili gjithashtu drejtoi Atlantën dhe videon në “This Is America”. I vendosur në një postim imagjinar tropikal, Guava Island është si një pjesë shoqëruese e këngës Childish Gambino, e cila erdhi disa muaj më parë dhe është ripunuar në kolonën zanore. Por ajo që funksionon me të vërtetë në këtë film – përveç Glover, i cili është i palodhur si kurrë, janë veshjet kryesore. Printimet dhe kombinimet me këmishën me lule e gjitha e zbërthyer dhe pantallona të shkurtra, të kuqe të ndezura.

6. Alain Delon

Asnjë listë e meshkujve të veshur më mirë gjatë verës nuk është e plotë pa të Talentuarin, Z. Ripley. Rreth gjashtë vjet pas kapjes së Tom Ripley dhe pasi kishte hyrë kohët e fundit në Hollywood, këtu është aktori në tokën e shtëpisë së tij. Duke pushuar në Rivierën Franceze me gruan e tij Nathalie dhe djalin e tyre Anthony, Delon ka atë vështrimin e largët që ata që kanë fëmijë të vegjël e kuptojnë. Sidoqoftë, ai është treguar i kujdesshëm kur bëhet fjalë për veshjen e tij. Pantallonat e shkurtra të bardha të shkurtra me detaje në anë janë të kombinuara me një këmishë me më shumë motive, mëngët e së cilës vijnë të mbështjellura.

7. Michiel Huisman

‘I fshehur’ në një xhaketë ngjyrë mente, gjysmë të zbërthyer dhe pantallona të shkurtra, të kuqe plazhi. Është një veshje që nuk ka gjasa të mbetet pa u vënë re!