Film & Tv

Njihuni me 100 serialet më të mira televizive të të gjitha kohërave!

Serialet televizive nuk kanë qenë kurrë aq të njohura sa tani. Historia e kinemasë ka ndryshuar përgjithmonë. Për të përmbushur pritjet e audiencës dhe për të mbajtur vlerësime të larta, kompanitë e prodhimit kanë shpenzuar shuma të mëdha parash në shfaqjet e tyre. Ja një listë e 100 shfaqjeve më të mira televizive për të cilat patjetër ia vlen të kaloni kohën tuaj.

Game of Thrones!

Friends!

Breaking Bad!

Sherlock!

The Big Bang Theory!

Band of Brothers!

The Wire!

The Sopranos!

Fargo! Genre:

Prison Break!

Stranger Things!

Pride and Prejudice!

Suits!

How I Met Your Mother!

Scrubs!

House of Cards!

Downton Abbey!

House, M.D!

Twin Peaks!

Misfits!

Rome!

Shameless!

Dexter!

Supernatural!

Peaky Blinders!

The Simpsons!

The Punisher!

Narcos!

The Marvelous Mrs. Maisel!

The X Files!

Battlestar Galactica!

The Handmaid’s Tale!

The Shield!

Vikings!

Sons of Anarchy!

Mad Men!

The Knick!

Boardwalk Empire!

Lie to Me!

Modern Family!

Criminal Minds!

Horace and Pete!

Hannibal!

Spartacus: Blood and Sand!

Entourage!

White Collar!

Billions!

The Walking Dead!

Homeland!

Lost!

Person of Interest!

24!

Banshee!

The Mentalist!

The Tudors!

Deadwood!

Americans!

This Is Us!

Californication!

Star Trek!

Desperate Housewives!

The Borgias!

American Horror Story!

Buffy the Vampire Slayer!

Big Little Lies!

Daredevil!

Married with Children!

Damages!

The Office!

Doctor Who!

Glow!

Sex and the City!

Six Feet Under!

Gilmore Girls!

True Blood!

Revenge!

I Love Lucy!

Angel!

Tyrant!

How to Get Away with Murder!

Arrested Development!

ALF!

Once Upon a Time!

Orange Is the New Black!

Smallville!

Luke Cage!

Defenders!

Nip/Tuck!

UnREAL!

Westworld!

The Strain!

Girls!

The Crown!

True Detective!

American Crime Story!

Fear the Walking Dead!

Jane the Virgin!

The Bold Type!

Ghost Whisperer!