Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Njihuni me albumin më të suksesshëm muzikor të vitit 2020!

Albumi i saj, një sukses i vërtetë. Më shumë se 1.2 milion kopje të albumit muzikor “Folklore” të artistes me famë botërore, Taylor Swift tashmë janë shitur. Ky album është më i suksesshmi i vitit që lamë pas.

Ky është albumi i 8 i këngëtares, i cili u vlerësua nga Rolling Stone si ai që bëri namin në 2020-ën. Swift theu një rekord të mbajtur gjatë nga këngëtarja Whitney Houston, duke qëndruar për 6 javë në vendin e parë të “Billboard 200”.

Ndërkaq, Taylor është treguar gjithnjë shumë e rezervuar për jetën e saj private, por së fundmi ka ndarë disa detaje për lidhjen me Joe Alwyn. Këngëtarja ka treguar se lidhja e tyre është forcuar akoma më shumë pas këngëve të trishta dhe nga dashuria për shkrimin e këngëve të tilla. Joe ka marrë pjesë në dy albumet e fundit të Taylor, “Folklore” dhe “Evermore”.

Së fundmi, në mediat rozë ka qarkulluar lajmi se ajo dhe Joe janë martuar dhe dyshimet u shtuan akoma dhe më shumë pasi familjarë të saj refuzuan të flisnin rreth këtyre thashethemeve. Ndërkohë, as artistja dhe as partneri i saj nuk kanë reaguar në lidhje me to.