Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Botë e Çuditshme Celebrities

Njihuni me të famshmit që kanë harruar sa të pasur janë…

Pavarësisht se sa të famshëm dhe të pasur janë, disa të famshëm preferojnë të jetojnë si njerëz të zakonshëm. Kur nuk janë në qendër të vëmendjes, ata zgjedhin të bëjnë një jetë të thjeshtë dhe madje disa prej tyre numërojnë qindarkat ashtu si ne.

Mësoni më shumë rreth këtyre të famshmëve, mënyrat e të jetuarit të të cilëve dëshmojnë se nuk ka aq shumë ndryshime midis disa njerëzve të pasur dhe të varfër.

1. Bill Gates.

Një foto e një prej njerëzve më të pasur në botë, Bill Gates duke pritur me durim në radhë për të marrë hamburger-in e tij të preferuar u bë virale brenda natës. Të qëndrosh në rresht ashtu si një person i rregullt nuk ishte hera e vetme kur themeluesi i Microsoft dha një shembull të mirë.

2. Sarah Michelle Gellar.

Ylli i “Buffy the Vampire Slayer” është e njohur për jetën e saj modeste. Pavarësisht se ka një pasuri prej 30 milion dollarësh, Gellar e di vlerën e një dollari dhe shihet vazhdimisht teksa bën blerje në dyqane qofshin këto për veshje apo për ushqime.

3. Mariska Hargitay.

Ylli i serisë dramatike jashtëzakonisht të suksesshme “Law & Order” zbuloi se para se të rezervonte rolin e detektivës Olivia Benson, kishte shumë borxhe. “Kur je aktor, paraja vjen dhe shkon, por tani unë kam mësuar t’i rri varur. Unë nuk blej mbi mundësitë e mia,”-shtoi ajo.

4. Hilary Swank.

Udhëtimi i aktores së famshme të “Million Dollar Baby” drejt suksesit është një nga historitë më frymëzuese të Hollywood-it. Kur Swank ishte adoleshente, prindërit e saj u divorcuan, nëna e saj nuk kishte mundësi të merrte me qira një apartament dhe ata jetuan jashtë makinës së tyre për pak kohë. Pavarësisht se fitoi 2 Oscar dhe kaloi vite në qendër të vëmendjes, Swank ende jeton thjeshtë. “Ju nuk duhet të keni një emër marke në veshjet tuaja për të qenë elegante”.

5. Mbretëresha Elizabetë.

Mbretëresha Elizabetë shpesh riciklon veshjet e saj dhe njihet për mënyrat e saj të kursyera të jetesës. Ajo përdor një ngrohës, ripërdor letër ambalazhi dhe shirita dhe ka ndaluar llambat që janë më shumë se 40 vat në mënyrë që të kursejë në faturat e energjisë elektrike. “Ajo është e kujdesshme me paratë dhe gjithmonë shikon qindarkat. Ajo ka çanta dore që i ka pasur për 30 ose 40 vjet dhe të cilat vazhdon t’i përdorë “,-zbulojnë personat e brendshëm të Pallatit.