Botë e Çuditshme

Nuk ka asnjë mikeshë, nusja e ardhshme do t’ju habisë me shqetësimin e saj…

Dasmat janë menduar të jenë emocionuese, dhe procesi është shpesh një kohë festimi dhe argëtimi me miqtë dhe familjen. Por çfarë ndodh nëse nuk mendoni se keni me kë të festoni?

Një nuse e ardhshme ka pranuar se është e mbushur me frikë për ditën e saj të madhe, pasi tha se nuk ka miq që do të dëshironte si shoqëruese të nuses. Nusja, e njohur vetëm si Jennifer, postoi në faqen e dasmave Hitched për të thënë se nuk ndjen se ka shoqe mjaft të ngushta për t’u kërkuar atyre të jenë shoqërueset e nuses dhe pyeti të tjerët nëse kjo ishte normale.

30-vjeçarja tha se gjithmonë kishte imagjinuar të kishte një bandë vajzash për të festuar ditën e saj të dasmës, por ajo është larguar nga mikeshat e saj vajza. Komentuesit iu përgjigjën për të siguruar Jennifer se, pavarësisht traditës, ata nuk po planifikonin të kishin shumë shoqëruese të nuses dhe i kërkuan asaj që të mos ndihej nën presion nga klishetë e Hollywood-it se si duhet të ishin dasmat. Jennifer shkroi:

Gjithmonë e imagjinoja veten të bëja një nga ato dasma e rrethuar nga një bandë vajzash që më kishin njohur përgjithmonë dhe duke kërcyer gjithë natën e rrethuar nga mikeshat e mia. Unë kam pasur miq, por ne u larguam vite më parë kur u zhvendosa në jug dhe nuk duket se kam pasur shumë fat kur bëhet fjalë për të krijuar miq të rinj, edhe pse sigurisht jo për mungesë përpjekjesh.