Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Olsi Rama në Pasó, një “thumb” për Gregun dhe tifozët e Tiranës!
PASÓ • 10:50 11/01/2021
Drejtori i skuadrës së Partizanit, Olsi Rama ishte sot i ftuar në emisionin sportiv “Paso”. Vetëm pak javë më parë, ishte i ftuar po në Top Albania Radio, nipi i tij Greg Rama, të cilit ju përmend fakti se pse ka zgjedhur të bëj tifo për Tiranën, ndërsa xhaxhai i tij, Olsi është me Partizanin. Gjithashtu nuk u lanë pa përmendur edhe tifot “Rama ik” në stadium. Gregu u shpreh se ai vetë ka zgjedhur identitetin, kurse xhaxhi i tij ideologjinë. Ndërsa për thirrjet “Rama ik” kujtojmë se pranoi që jemi në demokraci dhe mendimi është i lirë. Por si e priti Olsi këtë deklaratë?! A mundi ai t’i japë një kundërpërgjigje nipçes së tij?! Gjatë intervistës me Denis Dyrnjaja, Glenti Nallbani dhe Sidorela Gjoni, Olsi dha një përgjigje tepër diplomatike për gjithçka, por në fund ndoshta i dërgoi një mesazh Gregut! Denis Dyrnjaja: Besoj se vendin e Edit e ka zënë Gregu, nuk ishte edhe aq e lehtë ajo deklarata që dha pak javë më parë në Top Albania Radio, që tha për ty; Ai zgjodhi ideologjinë ndërsa unë zgjodha identitetin. Cila do të ishte kundërpërgjigja në këtë rast, sportive natyrisht? Olsi Rama: Unë nuk kam asnjë kundërpërgjigje, e para sepse vendin nuk e zë dot Gregu. Megjithatë Gregu le të vazhdojë ta kërkojë identitetin edhe jam gati ta përkrah kudo që ta ketë dhe sido që të jetë. E kam nip, kështu që do ta trajtoj mirë, patjetër! Denis Dyrnjaja: Në kontekstin sportiv nuk është se ka edhe shumë problem nëqoftëse e trajton edhe keq sepse në ring ndeshen Vitali Klitschko dhe Wladimir Klitschko fjala vjen, dy vëllezër për një trofe, kështu që me nipin nuk është problem të ndeshesh nga pikëpamja sportive?! Olsi Rama: Unë nuk kam ku të ndeshem me të nga pikëpamja sportive sepse ai nuk luan asnjë lloj sporti. Denis Dyrnjaja: Në hapësirë virtuale deklaratash… Kështu që derisa dy vëllezër grushtojnë njëri-tjetrin në ring nuk ka asnjë problem që të grushtojmë figurativisht me ide për futbollin, fjala vjen edhe për nipçen?! Olsi Rama: Duhet ta kishim ftuar këtu sepse nuk është e ndershme që unëta godas kështu në boshllëk. Denis Dyrnjaja: Domethënë paska vend për goditje… Glenti Nallbani: Nuk e di pse, por njerëzve ju erdhi shumë mirë sidomos tifozëve të Tiranës, kur ai u shfaq me atë shallin në stadium edhe ishte si një lloj kundërgoditje ndaj Partizanit Nuk duhet lënë pas edhe fakti, kur Gregu mbajti një qëndrim elokuent dhe racional si djali i kryeministrit, ndërsa ju bë pyetja për thirrjet “Rama ik” në stadium gjatë intervistës radiofonike. Gregu është një djal i mbarë, patjetër që është një artist… është në një dimension të vetin gjithmonë, patjetër që jetojmë në një demokraci edhe të gjithë kanë të drejtëne mendimit të tyre. Por do i kujtoj Gregut vetëm faktin që përfitoj nga rasti që të bëhej Air Albania që të shkonte në stadium dhe të bënte tifozllëk për Tiranën. Mbase ishte edhe ogur i mirë për Tiranën se dolën edhe kampion, por nuk e di pastaj se ç’do të bëj në të ardhmen. Ndoshta kjo e fundit ishte një “thumb” për Gregun që ka bërë tifozllëk për Tiranën vetëm kur u hap stadiumi i ri?! Denis Dyrnjaja Sidorela Gjoni Glenti Nallbana Olsi Rama
Nutricionistja Diola Dosti na tregon si mund të shtojmë në peshë!
PASÓ 17:28 05/06/2021
Daljana Sejdia: “Tiranës i duhet më shumë një psikolog sesa një trajner!”
PASÓ 12:10 23/05/2021
Ervin Fakaj: “Vështirë të gjesh trajner për Tiranën, i ka prishur gjërat me duart e veta”
PASÓ 12:04 23/05/2021
Atalanta Kërçyku: “Ja e vërteta e emrit tim!”
PASÓ 17:58 15/05/2021
Kush vrapon më shumë një futbollist apo një arbitër?
PASÓ 17:57 15/05/2021
Sa paund duhet të paguajnë tifozët anglezë për karantinimin, për të ndjekur ndeshjen në Turqi?!
PASÓ 13:56 08/05/2021
Roland Hysi zbulon detaje nga projekti i tij larg muzikës…
PASÓ 13:49 08/05/2021
Bledi Koka flet për ndeshjet e kësaj jave…
PASÓ 15:58 01/05/2021
Ilir Suli: “Humba medaljen e artë të Botërorit nga pagjumësia”
PASÓ 15:23 01/05/2021
Elvin Sharra dhe Adrian Civici komentojnë ndeshjet e kësaj jave…
PASÓ 17:31 24/04/2021
Shumë larg muzikës… Alban Skënderaj zbulon ‘profesionin’ që mund të kishte sot!
PASÓ 16:32 24/04/2021
Sa rëndësi ka dita e votimit për Edi Manushin?
Live From Tirana, PASÓ 20:27 23/04/2021
Albana Bejko për ndeshjen Laçi-Bylis: “Nga ndeshje futbolli mos të përfundojë në ndeshje boksi”
PASÓ, Sport 12:56 18/04/2021
Renis Gjoka për Andrea Pirlon: “Nuk e shoh dot si trajner, duket si një lojtar me duar në xhepa…”
PASÓ 17:57 10/04/2021
Fidel Ylli: “Armand Duka do të përfundojë në prokurori për fondet e pistës në stadiumin Loro Borici”
PASÓ 16:19 10/04/2021
Incidenti i Eva Muratit në emisionin italian “Tiki Taka”
PASÓ 17:05 03/04/2021
Artan Shyti: Diferencë e madhe midis moshës së lojëtarëve me moshën e trajnerit…
PASÓ 17:03 03/04/2021
Analizë për kombëtaren, ndeshja me Anglinë…
PASÓ 14:31 28/03/2021
Lirim Zalla zbulon se si vinin informacionet sportive në vitet ’87 – ’88
PASÓ 16:28 22/03/2021
Komiteti Teknik anti-COVID, i thotë JO FSHF-së për të lejuar tifozët në ndeshjen Shqipëri-Angli
PASÓ 14:57 20/03/2021
Erion Braçe: Mezi po pres ta kap në flagrancë Armand Dukën në fushatë!
PASÓ 17:33 06/03/2021
Gjergj Ruli dhe Izmir Smajlaj në Poloni, tregojnë kushtet e vështira në të cilat ndodhen
PASÓ 17:32 06/03/2021
Deklarata bombë e Lorenc Jeminit: “Kemi qenë në përgjim për 3 vjet…”
PASÓ 17:31 06/03/2021
A ka mbetur Marin Mema disi i zhgënjyer nga skuadra e zemrës, Milani?
PASÓ 17:30 06/03/2021
Marin Mema e Artan Hoxha shkëmbejnë batuta për “Gjurmët”
PASÓ 16:43 06/03/2021
Skënder Gega ndez fantazinë e tifozëve: Mund të rikthehem dhe tani te Partizani!
PASÓ 21:03 20/02/2021
Kokëdhima: Gjest fëminor, Rama gënjeu për premtimet që iu dha klubeve të futbollit, ja çfarë pritet!
PASÓ 21:00 20/02/2021
Indiferenca e saj më tërhoqi… Akil Pano rrëfen takimin e parë me bashkëshorten
PASÓ 18:20 15/02/2021
Migen Memelli tregon disavantazhet e skuadrës së Skënderbeut
PASÓ 14:48 08/02/2021
Ferhan Hasani zbulon si ndihet si pjesë e skuadrës së Partizanit!
PASÓ 14:47 08/02/2021
Duka: Mendoja se Rama do bënte më shumë për sportin siç u zotua, por…
PASÓ 14:46 08/02/2021
Mirel Josa zbulon objektivat në drejtimin e skuadrës së Kukësit!
PASÓ 21:14 01/02/2021
Deputeti Fidel Ylli: “Qeveria të rikthejë bastet”
PASÓ 15:34 01/02/2021
Trajneri Daja: Fitorja e Partizanit në derbi, kaloi vetëm me një kafe!
PASÓ 16:59 24/01/2021
Shkëlqim Muça për çmimin “Mjeshtër i Madh” më kishin harruar, por e korrigjuan gabimin!
PASÓ 16:58 24/01/2021
Bamir Topi ndaj Edi Ramës: “Kam 60 vjet tifoz, nuk më solli ftesë për inaugurimin e Air Albania”
PASÓ 11:35 19/01/2021
Alban Bushi: Jam pa kontratë, pres vendimin e Dukës
PASÓ 20:11 18/01/2021
Olsi Rama në Pasó, një “thumb” për Gregun dhe tifozët e Tiranës!
PASÓ 10:50 11/01/2021
Duka: Ja pse statuti i ri i FSHF-së nxjerr jashtë Koço Kokëdhimën
PASÓ 15:42 28/12/2020