Celebrities Gossip Showbiz

Paris Hilton rrëfen vështirësitë e saj gjatë xhirimit të një kasete seksuale pa dëshirën e saj!

Paris Hilton po ndan detaje private në lidhje me kasetën e saj seksuale të zbuluar në vitin 2004. Në dokumentarin “Paris: The Memoir”, ikona e kulturës pop tregoi se dyshohet se iu bë presion për të regjistruar kasetën në vitin 1999, pavarësisht se ajo vazhdimisht “nxirrte justifikime” ai nuk e dëgjonte. Në një fragment të kujtimeve të saj, të cilat u botuan në The Times të shtunën, Hilton tregoi se ishte 18 vjeç kur takoi për herë të parë burrin, të cilin nuk e përmend dhe i referohet me pseudonimin e tij:

Scum

Hilton ishte e famshme për një lidhje me Rick Salomon në atë kohë. Hilton thotë për Salomon, i cili ishte 10 vjet më i madh se ajo:

Ai më tha nëse nuk do ta bëja, ai mund të gjente lehtësisht dikë që do ta bënte, dhe kjo ishte gjëja më e keqe që mund të mendoja të më hidhte ky burrë i rritur sepse isha një fëmijë budalla që nuk e dinte se si të luante lojëra për të rriturit.

Trashëgimtarja e hotelit shkroi se ajo ishte “e çuditur dhe e lodhur” dhe iu tha se videoja intime do të ishte “vetëm për ne”. Hilton shtoi se edhe para lidhjes së saj me Salomon, ajo “e urrente idenë e seksit”. “E shmanga seksin derisa ishte absolutisht e pashmangshme”, ka shkruar ajo.

Në vitin 2004, rreth kohës kur seriali i realitetit “The Simple Life” me Hilton dhe Nicole Richie debutoi, Hilton tha se kishte disa tituj që pretendonin se ajo ishte “duke fjetur përreth”, gjë që “nuk ishte aspak e vërteta”. Për të kaluar përmes videos, Hilton shkroi se ajo ishte në Quaaludes, dhe duhej të pinte një ilaç me recetë dhe “të dukej si budallaqe”. Hilton pranoi:

Unë e bëra atë. Unë duhet ta zotëroj atë. E dija se çfarë donte ai dhe shkova me të. Më duhej t’i provoja veten atij dhe vetes, kështu që u godita me çekiç dhe e bëra.

Vite pasi u filmua kaseta, Hilton mori një telefonatë nga publicisti i saj se një kasetë seksi 37 sekonda po qarkullonte në internet. Ajo i telefonoi ish të dashurit të saj duke iu lutur që të mos e publikonte videon. Ajo tha për Solomon:

Thirra të dashurin tim të vjetër dhe iu luta: ‘Të lutem, të lutem, mos e bëj këtë’. Ai dukej i largët dhe i ftohtë, duke thënë se ishte tepër vonë, tashmë ishte atje. Ai tha se kishte çdo të drejtë të shiste diçka që i përkiste, diçka që kishte shumë vlerë financiare. Më shumë vlerë se privatësia ime, padyshim. Dinjiteti im. E ardhmja ime. Turpi, humbja dhe terrori i ashpër më përfshiu.

Pas lirimit, Salomon paditi Hilton për shpifje dhe ajo e kundërshtoi atë. Sipas The Independent, dyshja i zgjidhën paditë e tyre jashtë gjykatës në vitin 2005.