Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Pas deklaratës për vaksinën anti-COVID, Nicki Minaj përballet me pasojat e para!

Nicki Minaj pretendon se tweet-et e saj kontroverse në lidhje me vaksinën COVID-19 e kanë çuar atë në “burgun e Twitter-it”. Duke marrë parasysh ndikimin e saj në rrjetin social Instagram, reperja pretendoi se asaj i ishte mbyllur llogaria e saj në Twitter dy ditë pasi ajo shkroi që vaksina COVID-19 ndikonte negativisht në sistemet riprodhuese të meshkujve, duke dhënë një shembull të një miku të saj konkretisht.

Në postimin e saj në Instagram nëpërmjet një ‘InstaStory’ ajo shkroi se:

Unë jam në burgun e Twitter-it. Ata nuk e pëlqyen atë që po thoja dhe më bllokuan, kështu mendoj. Mendoja se sondazhi im do të ishte duke bërë pyetje dhe kjo është ok. Dhe pastaj “boom”, nuk mund të postoj më ‘tweet’.

Një zëdhënës i Twitter-it mohoi pretendimin e reperes Minaj, duke u shprehur se faqja e rrjeteve sociale nuk ndërmori asnjë veprim zbatues në llogarinë e referuar. Gjithçka filloi kur ylli 38-vjeçar njoftoi përmes rrjetit të saj social Twitter se nuk do të merrte pjesë në ‘Met Gala’ e cila u mbajt këtë vit në Nju Jork.

Në eventin madhështor të modës ishte kërkuar që të gjithë pjesëmarrësit të tregojnë dëshmi që janë të vaksinuar kundër COVID-19. Reperja gjithashtu nëpërmjet një postimi në Twitter të bërë disa ditë më parë është shprehur se:

Nëse vaksinohem nuk do të jetë për “Met Gala-n”. Ata duan që ju të vaksinoheni për “Met”. Nëse unë vaksinohem nuk do të jetë për “Met”. Do të jetë kur të ndiejë se kam bërë kërkime të mjaftueshme. Unë jam duke punuar me këtë tani. Ndërkohë të dashurit e mi, jini të sigurt. Vendosni maskën me dy lidhëse që ju mbulon kokën dhe fytyrën. Jo atë të lirshmen.

Kujtojmë gjithashtu se edhe shkencëtari dhe fizikanti i njohur amerikan Dr.Anthony Fauci ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet dhe toritë që lidhen me vaksinën kundër COVID-19 konkretisht edhe për ato të Nicki-t duke u shprehur se:

Përgjigja për këtë është një ‘jo’ e fortë. Nuk ka dëshmi që ndodh, as nuk ka ndonjë arsye mekanike për të imagjinuar se do të mund të ndodhte, kështu që përgjigjja e pyetjes suaj është ‘jo’.

Për më tepër, zyrtarët shëndetësorë hetuan historinë e vaksinës së mikut të Minaj-it mbi COVID-19 dhe përcaktuan se ishte një “pretendim i rremë”.