Celebrities Music

Pas “iHeartRadio” anulohet një tjetër shfaqje për shkak të COVID-19!

“Waitress” është muzikali më i fundit i Broadway-it që është kryqëzuar për shkak të rritjes së rasteve të COVID-19. Pas afro 1500 shfaqjeve, shfaqja e dashur njoftoi anulimin e papritur të enjten, vetëm dy javë përpara se të përfundonte angazhimi i tyre edhe pse i kufizuar, duke zbuluar se anëtarët e kompanisë dhe ekuipazhit rezultuan pozitivë me koronavirus. Nëpërmejt një deklarate në rrjetin social Twitter u bë me dije se:

Na vjen keq t’ju njoftojmë se “Waitress” në Broadway do të mbyllet menjëherë. Me vetëm dy javë shfaqje të mbetura dhe për shkak të rasteve pozitive të COVID të zbuluar në kompaninë dhe ekipin në Teatrin Barrymore, është marrë vendimi për të kufizuar pjesën që ishte planifikuar të zgjaste deri më 9 janar. Nuk është mënyra se si ne donim ta përfundonim vrapimin tonë, por jemi shumë mirënjohës për çdo fans dhe adhurues të teatrit që vizitoi Diner gjatë muajve të fundit. Mbajtësit e biletave do të kontaktohen dhe do të rimbursohen nga pika e tyre e blerjes. Faleminderit që na dërguat në hënë!

Sara Bareilles, e cila shkroi muzikën dhe tekstin e spektaklit dhe ka luajtur rolin e protagonistes Jenna, shkroi në Twitter për shfaqjen pas anulimit të saj se:

Kjo është një goditje e fortë e shkallës më të lartë. Faleminderit për gjithçka. Ky kast. Kjo kompani. Ky komunitet. Qofshim të gjithë me fat. Përgjithmonë të dua.

Producenti Barry Weissler bëri ​​gjithashtu një deklaratë në emër të tij dhe gruas/bashkëproducentes Fran.

Ka qenë një nder i madh të sillja “Waitress” në Broadway. Ndihemi kaq të bekuar që kemi qenë në gjendje të vazhdojmë të luajmë kur Broadway u kthye në shtator të këtij viti. Jemi shumë të mërzitur që virusi COVID nuk do të na lejojë të përfundojmë ecjen tonë të lavdishme të planifikuar.

Bazuar në filmin e vitit 2007 me protagonist Keri Russell, Waitress ndjek Jenna, një kameriere dhe kuzhiniere në jug të Amerikës, e cila ndihet e bllokuar në një martesë të palumtur pasi mbetet shtatzënë. Ajo planifikon rrugën e saj për të dalë, duke shkuar për çmimin e madh në një konkurs byreku.