Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Lancio Music

Pas “Malli”, Kidda po përgatitet për një bashkëpunim ndërkombëtar

Mbrëmjen e kaluar në “Pardon My French” ishte i ftuar reperi shumë i dashur i publikut i cili me hitin e tij “Malli” na ka bërë të ndjejmë mungesën e personit të zemrës apo të partnerit/es që nuk e patëm kurrë.

Në 11 minutat e intervistës së Jonidës, Kidda, emri i vërtetë i të cilit është Mërgim Kida na zbuloi detaje të shumta nga fëmijëria e tij dhe se si nisi rrugëtimi drejt suksesit.

Sakaq, ai rrëfeu se fansat e tij po i pret një surprizë e madhe pasi Kidda momentalisht është duke punuar një projekt muzikor ndërkombëtar. “2021-shin e pres me mjaft sukses sepse aktualisht jam duke realizuar një bashkëpunim me një emër ndërkombëtar” -tha reperi duke na shtuar kureshtjen pasi nuk ndau detaje të tjera rreth këtij projekti.

Hitet e mëparshme si “A m’foli mu”, “Malli”, apo “Loca” e kanë bërë artistin që të marrë hapin për prurje ndërkombëtare duke guxuar të provojë tregun e muzikës jashtë kufijve shqiptarë ku me siguri do të ketë të njejtin sukses.