Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Pasi u infektua me COVID-19 u raportua e zhdukur nga familjarët, Kelly Price thyen heshtjen!

Familja e këngëtares Kelly Price së fundmi u shpreh se vajza e tyre ishte zhdukur pasi kishte rezultuar pozitive me COVID-19. Por, pas kësaj ka ardhur edhe reagimi i artistes e cila në një intervistë me “TMZ” u shpreh se ajo pothuajse nuk i mbijetoi luftës së saj me virusin e rrezikshëm.

Në një moment, ata më humbën. U zgjova disa ditë më vonë dhe gjëja e parë që mbaj mend është ekipi i mjekëve që po qëndronin rreth meje dhe më pyesin nëse e dija se cili vit ishte.

Price më parë tregoi se ajo kishte rezultuar pozitive me COVID-19 më 29 korrik por nuk tregoi nëse është vaksinuar.

Unë jam duke ndjekur urdhrat e Dr.Jam në karantinë. Ndihem vërtet e lodhur. Dhimbje koke, por nuk jam në spital. Unë jam mirënjohës dhe pres që të shërohem shpejtë.

Këngëtarja pastaj dukej se figuronte e zhdukur dhe sipas “The Atlanta Journal-Constitution”, autoritetet në Cobb County, Georgia konfirmuan se një raport i personit të zhdukur ishte paraqitur për Price. Motra e Price, Shanrae Price, doli në publik me një lutje që ajo të kontaktonte anëtarët e familjes në fjalë në mënyrë që ata ta shihnin fizikisht.

Avokati i këngëtares, Monica Ewing, u tha mediave se Price nuk ishte zhdukur, por thjesht po shërohej. Në videon e shpërndarë në “TMZ”, Price tha se ajo kishte COVID-19 dhe qëndroi për rreth një javë në shtëpi me burrin e saj i cili u kujdes për të para se ai gjithashtu të rezultonte pozitiv.

Kelly tha se u lirua nga spitali për shkak të mungesës së shtretërve dhe për katër javët e ardhshme kishte punonjës të kujdesit shëndetësor që e vizitonin në shtëpi. Price tha se rezultoi negative në testin e COVID rreth një javë më parë.

48-vjeçarja gjithashtu postoi një falënderim për ata që ishin shqetësuar në faqen e saj në Instagram.

Faleminderit për dashurinë, shqetësimin dhe lutjet tuaja. Ata nuk janë të humbur për mua. Unë premtoj që do të kthehem në ngushëllim dhe heshtje aty ku mund të vë gjërat e para në radhë të parë duke qenë e shëndetshme dhe e plotë.

Rikujtojmë, se në vitin 1998, Price zuri vendin e parë në tabelën e transmetimeve të R&B të Billboard me këngën e saj “Friend of Mine”. Deri më tani kënga numëron rreth 81 milion klikime.