Celebrities Film & Tv Gossip

Pasi u shpreh se nuk njihte Benedict Cumberbatch në emision, aktori i njohur kërkon falje!

Pat Sajak i kërkoi falje Benedict Cumberbatch pasi pranoi se nuk e njihte aktorin gjatë një episodi të fundit të “Celebrity Wheel of Fortune”. Të dielën, yjet Tatyana Ali, Haley Joel Osment dhe Curtis Stone konkurruan në shfaqje për mundësinë për të fituar deri në 1 milion dollarë për bamirësi. Në një moment gjatë lojës, Ali, e cila njihet më së shumti për rolin e saj si Ashley Banks në “The Fresh Prince of Bel-Air” zgjidhi një enigmë me përgjigjen, “Eggs Benedict Cumberbatch”.

Pas raundit, Sajak i kërkoi Ali-së të “shpjegonte” se kush ishte Cumberbatch për ata që mund të mos e dinin. Në fillim, duke hezituar, Ali u përgjigj:

Benedict Cumberbatch është një aktor, apo jo?

Sajaku më pas pranoi se në fakt nuk e kishte idenë, duke i thënë Aliut duke qeshur:

Nuk e kisha përgjigjen kështu që bëra sikur po thosha: Pra na trego. Unë, sigurisht, e di, por ti na thuaj. Dhe ky ishte një truk i vogël. Më falni, zoti Cumberbatch. Por kaloj shumë kohë në bodrumin tim. Nuk e kam idenë se çfarë po ndodh.

Pas episodit, llogaria zyrtare e “Wheel of Fortune” në Twitter e hodhi poshtë komentin e Sajakut.

Kërkojmë ndjesë, Benedict Cumberbatch!

Si përgjigje, disa fansa shprehën habinë e tyre që Sajak nuk e dinte se kush ishte aktori i filmit të njohur “Sherlock”.

Cumberbatch, njihet më së shumti për rolet e tij si Sherlock Holmes në “Sherlock”, Dr. Stephen Strange në “Dr. Strange” dhe filmat e tjerë të Marvel Cinematic Universe, si dhe Alan Turing në “The Imitation Game”. Së fundmi, aktori britanik luajti si Phil Burbank në filmin e “Netflix” me titull “The Power of the Dog”, i cili ka marrë një numër të madh çmimesh. Siç e dinë fansat edhe fansat e Cumberbatch, talentet e tij në ekran i kanë dhënë atij disa vlerësime dhe çmime, duke përfshirë një çmim “Emmy” dhe nominime të shumta për “Golden Globes”, “Screen Actors Guild Awards” dhe një “Academy Award”.