Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Për çfarë kërkoi ndjesë publike Capital T?

Para pak ditësh, Capital T nxori këngën e tij më të fundit. ‘Buzëqeshje’ ka afro 4 milion klikime në YouTube dhe duket të jetë pëlqyer shumë nga ndjekësit e tij.

Megjithatë, syri i ndjekësve të reperit ka arritur të vërë në dukje një detaj shumë interesant në klip. Në një skenë ku shfaqet Capital-i pranë Katedrales së Shtjefnit në Shkodër mungonte kryqi.

Teksa, vetë reperi ka publikuar në rrjete sociale një pjesë nga trailer-i i këngës pranë në llogarinë e tij në Instagram, kryqi ndodhej në vendin e tij, ndërsa në klip nuk dukej gjëkundi.

Këtë gjë e kanë vënë re dhe komentuesit në YouTube, të cilët nuk kanë qëndruar pa kritikuar reperin.

Pak më parë me anë të një Instastory, Capital-i kërkoi ndjesë publike dhe tregoi se çdo gabim që ndodh në montazh është pjesë e produksionit dhe jo e tij. Megjithatë, ai u shpreh se ekipi i montazhit e ka rregulluar këtë gjë dhe tani kryqi është vendin e duhur.

Klipi “Buzëqeshje” është kthyer në versionin origjinal të tij pa gabime me kryqin në vendin e vet. Edhe njëherë kërkoj falje për gjithë situatën e krijuar. Shumë respekt e dashuri për gjithë shqiptarët e mi anembanë botës pa dallime fetare apo të asnjë lloji, shijojeni këngën. Ju do Kapo. Hajde t’i shohim gjithë portalet ku jeni. 

Pjesëmarrja e Nevina Shtyllës si modele në klipin e reperit nuk bëri pak bujë, pasi nuk e kemi parë më parë prezantuesen të jetë pjesë e ndonjë projekti muzikor. E ftuar pak ditë më parë në ‘Wake Up’, ajo tregoi se ishte skeptike për të marrë pjesë në klip, por ftesa e reperit e intrigoi.