Celebrities Music Showbiz

Për hir të familjes, Ed Sheeran zbulon se do të heqë dorë nga…

Ed Sheeran ka zbuluar se po planifikon të heqë dorë nga turnetë e mëdha në vitin 2022 në mënyrë që të kalojë më shumë kohë me gruan e tij Cherry Seaborn dhe vajzën e tyre Lyra, 16 muajshe. Këngëtari 30-vjeçar, pranoi se “The Mathematics Tour” ka të ngjarë të jetë turneu i tij i fundit, pasi ai kërkon t’i kushtojë më shumë kohë familjes.

Duke folur në podcastin “Teach Me A Lesson”, Ed u pyet se çfarë do t’i thonte vetes së tij pas disa vitesh dhe tha se mendonte se ishte thelbësore që ai të mos ‘zgjidhte punën’ në vend të familjes. Ai tha:

Do ta urreja të kalonin 20 vite dhe të mos kisha një marrëdhënie të mirë me fëmijët e mi, që ata të vuanin sepse unë zgjedh punën në vend të tyre. Unë mendoj se ka të bëjë me gjetjen e ekuilibrit dhe sinqerisht mendoj se turneu i radhës që do të vazhdoj, pas tij, nuk mund ta shoh veten duke bërë një tjetër.

“The Mathematics Tour” fillon vitin e ardhshëm në Croke Park të Dublinit më 23 prill me Ed që do të performojë në të gjithë Evropën deri në muajin shtator. Kjo vjen pasi të ardhurat e këngëtarit nga turneu u zvogëluan gjatë karantinës.

Rikujtojmë se, Ed Sheeran ka dhuruar kitarën e tij të veçantë si çmim në një lotari bamirësie. Ngjarja e mbledhjes së fondeve, e krijuar nga shoqata bamirëse me bazë në Suffolk, “GeeWizz”, po mbahet për të mbledhur para për një grup muzikor dhe pajisje aksesi për personat me aftësi ndryshe në shkollën CEVAP të Sir Robert Hitcham në Framlingham, në qytetin e lindjes së Ed.

Ed, i cili sapo ka publikuar një këngë festive me Elton John, ka punuar me George Lowden për të krijuar instrumentin për të shënuar publikimin e albumit të tij “Equals”. Krijuesi i hitit “Perfect” ka premtuar të personalizojë kitarën për fituesin e lotarisë duke shkruar tekste ose emrin e tij në të. Ylli i popit ka dhuruar gjithashtu tre fanella të firmosura të Klubit të Futbollit të Ipswich Town 2021/22 në shtëpi si çmime nënkampione.