Fashion

Për pak komoditet, pesë pantallona që nuk duhet të mungojnë në Ditën e Falënderimeve!

Ndoshta e vetmja traditë universale e Ditës së Falënderimeve, ajo që familjet në të gjithë SHBA-në e respektojnë, edhe pse ata debatojnë se si përgatiten patatet e ëmbla dhe byrekët, është ngrënia e tepërt. Për shumicën e familjeve, Dita e Falënderimeve nuk është një festë dhuratash, është thjesht një justifikim për t’u mbledhur së bashku në një vend, për të ngrënë një gjeldeti tepër të madh dhe pothuajse çdo anë që mund të imagjinoni.

Pra, pse po planifikoni të vishni xhinse? Apo ndonjë palë pantallona që mbyllen me kopsa apo zinxhir?

Pse të mos vishni një palë pantallona me shtrirje? Lirimi i një kordoni tërheqjeje është shumë më elegant sesa, të themi, zbërthimi i pantallonave në tryezë. Ne zgjodhëm pesë palë pantallona me fije tërheqëse, por do të ndihen të rehatshme.

1. Pantallonat e gjera me përzierje leshi Nili Lotan

Tani, këtu është një opsion i bukur nga Nili Lotan. Të dizenjuara për një përshtatje veçanërisht të gjerë, këto pantallona leshi me peshë të mesme me qymyr të errët duken elegante dhe të kombinuara me një triko të thjeshtë sipër. Të gjitha këto që ju lejojnë të riktheheni në divan për një sy gjumë të shkaktuar nga triptofani me stil dhe rehati.

LE 17 SEPTEMBRE

€280

DUNHILL

€750

2. Pantallonat me palë Brunello Cucinelli

Këto palë pantallona nga Brunello Cucinelli do të mashtrojnë edhe vëzhguesit më të mprehtë që të mendojnë se keni veshur një palë pantallona klasike me kopsa. Por ja, ato kanë një rrip me tela. Dhe për shkak se ata janë Brunello Cucinelli, ato janë bërë nga leshi luksoz dhe i bukur dhe kanë një detaj elegant në pjesën e përparme. Vishni me një këmishë të Oxford-it të zhveshur dhe një triko me qafë për pikë shtesë stili.

TOM FORD

€1,990

TURNBULL & ASSER

€450

3. Pantallonat prej pambuku dhe të drejta Story Mfg

Story Mfg. është i njohur për përshtatjet e tij të bollshme. Do ta kishit shumë të vështirë të gjenit diçka mes modeleve të saj që është e prerë për të përqafuar trupin tuaj. Këto pantallona prej pambuku organik nuk bëjnë përjashtim, në fakt ju mund të jeni në gjendje ‘të kontrabandoni’ një pjesë të gjelit të detit nga shtëpia. Dhe dhurata e tyre më e madhe? Ato duken moderne dhe të lezetshme.

KAPITAL

€420

YUKETEN

€407

4. Pantallonat e dobëta, mesatare DRKSHDW nga Rick Owens

Nga linja xhins kapsula me difuzion të Rick Owens, kemi pantallona prej pambuku që janë pothuajse aq afër të qenit tuta sa mund të jenë pa qenë në fakt të përshtatshme për palestër. Një siluetë e zbehtë, xhepat e pasmë dhe një rrip beli prej pambuku i japin këtyre pantallonave një pamje të hollë dhe të pastër. Janë shumë të thjeshta, ndaj pse të mos shkoni me një pulovër me model, por mbajeni të lehtë me disa atlete të bardha.

THE ELDER STATESMAN

€3,290

THE ROW

€700

5. Pantallonat e shtruara me tyl të krehur

Këto pantallona, ​​të markës GENERAL ADMISSION me bazë në Kaliforni, kanë një prerje të relaksuar drejt këmbëve. Plotësojeni look-un duke veshur një xhup sipër dhe atlete klasike në këmbë. Kjo është pamja perfekte për një Friendsgiving.

CHERRY LA

€190

AUTRY

€170