Botë e Çuditshme

Përdori manikyr në aeroplan, gruaja ‘sulmohet’ në ‘TikTok’!

Pse të bëni thonjtë tuaj para një fluturimi kur ju mund të shpenzoni kohë në aeroplan dhe t’i bëni ato ndërsa jeni në rrugën për në destinacionin tuaj? Kjo është ajo që bëri një TikToker, por veprimet e saj kanë shkaktuar mjaft bujë në internet.

Gruaja, e quajtur Sarah, shkoi në faqen e saj në TikTok për të ndarë një video të saj duke i bërë vetes një manikyr glam në aeroplan, dhe ajo e shkroi atë:

Kisha shumë kohë për të shpenzuar. Lyej thonjtë me mua në aeroplan.

Sarah, e cila poston me emrin e përdorueses @heluviee, mund të shihej duke përdorur një mjet thonjsh për të pikturuar në një model rrotullues rozë dhe jeshil, dhe llamba e saj ishte e lidhur dhe gati për të kuruar artin e thonjve. Në kohën kur avioni u ul në Barcelonë, ajo kishte një manikyr të përsosur, gjithçka gati për pushimet e saj!

Në seksionin e komenteve, të gjithë po bënin të njëjtat pyetje, nëse era e manikyrit të thonjve po i shqetësonte pasagjerët e tjerë dhe si u lejua të merrte manikyrin në avion. Disa bënë shaka se dukej “ilegale” të mund ta bësh këtë në një aeroplan. Sarah u përgjigj:

Manikyri nuk e ka atë erën e manikyrit si llak i zakonshëm! Unë pyesja të fejuarin tim çdo 30 sekonda nëse ai mund të nuhasë ndonjë gjë.