Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Sport

Përzgjidhen 11 më të mirët e EURO 2020; 5 janë italianë!

Janë 5 italianët e përzgjedhur nga UEFA në 11-shen më të mirë të Euro 2020.

Kampionët e rinj të Europës përfaqësohen me numrin më të lartë të lojtarëve në formacionin e rreshtuar me modulin 4-3-3.

Në portë, sigurisht që është heroi i “Wembley”-t, Xhixho Donaruma i cili këtë sezon do të mbrojë portën e PSG. Në mbrojtje janë Kajli Uollker, Leonardo Bonuçi, Herri Mehuajër dhe Leonardo Spinacola, që pavarësisht dëmtimit, ranë sy me lojën e tij në 4 ndeshjet e para.

Në mesfushë janë vendosur Zhorzhinjo, Pierr-Emil Hojbjerg dhe talenti Pedri. Në sulm, treshja përbëhet nga Federiko Kieza, Romelu Lukaku dhe në qendër dhe Rahim Sterling.