Albanian’s Hot Top 30, Week of April 11th

Një lajm i mirë padyshim ky për të gjithë dëgjuesit, e kemi fjalën për rikthimin e Era Istrefit. Gjatë këtyre ditëve ndjekësit e kanë pritur me padurim “Bebe”, projektin që riktheu bukuroshen pas pauzës së saj. Vetëm pak ditë më parë, artistja publikoi surprizën e saj me videoklip dhe tanimë mund të themi me plot gojë se na kishte munguar stili i veçantë i saj.

Ardian Bujupi nga ana tjetër ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Tranova”. Një projekt ky që u shoqërua me shumë thashetheme lidhur me një marrëdhënie romantike me modelen në klip, ish-konkurrenten e “Përputhen”, Jasmin Kadriu. Le të themi që ky ishte dhe marketingu perfekt.

Një tjetër rikthim, kësaj rradhe i artiates së talentuar me zërin e veçantë, Luar. Ajo ka bashkuar forcat me Mixey duke sjellë kështu “Ami”. Gjithashtu një hyrje e re është ajo e një grupi vajzash të quajtuar Threex. “Love Me Hate Me” bëri që ato të njihen më gjerësisht dhe të hyjnë dhe në listën e këngëve më të mira shqiptare.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Era Istrefi
Bebe
2
Ardian Bujupi
Tranova
3
Luar x Mixey
Ami
4
Threex
Love Me Hate Me
5
Buta
Rich
6
Erina x Lannex
I saj
7
Capital T
No Fake Friends
8
Capital T
Designer
9
Capital T
Rrafsh
10
Vserlo
Oqean
11
Seven
Outside
12
Ronela Hajati
Sekret
13
David Dreshaj
Ku je
14
Donald
Nuk Je
15
Lorè
Fajet
16
Stresi
SAVAGE
17
Dhurata Dora
Sa m'ke mungu
18
Nora Istrefi
Me mungon
19
Dafina Zeqiri ft MUMA
Dashni
20
Hana Cakuli
Perjete
21
Anxhela Peristeri
Lozonjare
22
Elon
Day Dreaming
23
Tiri Gjoci
Lamtumirë
24
Pamela
Hearts Beat The Same
25
Fifi ft. Pm & Dagz
Hana
26
Ledri Vula
Lockdown
27
Anxhela Peristeri
n’Tiranë
28
Capital T
Per ty
29
Capital T
Dy Zemra
30
Dj Geek ft. Yll Limani
Fjalë