Albanian’s Hot Top 30, Week of August 8th

Para se të publikonte projektin e saj të ri, KOKA na kishte paralajmëruar se nuk do të ishim gati për “Skins and Bones” dhe vërtet që kjo këngë ishte tjetër nivel. Në fillim të këtij viti, Jonida Maliqi na rrëfeu se do t’i kthehet dashurisë së saj të parë, muzikës. Tashmë ajo është rikthyer me “Hije”, një këngë që padyshim solli diferencën.

Edhe pse nuk ka kaluar shumë që nga hiti i fundit i Dafina Zeqirit, kjo nuk e ka ndalur atë që të vijë me “Dhimbje dhimbje”. Gjithashtu dhe David Dreshaj na ka prezantuar me një nga perlat e veta të dashurisë, “Do dashni”. A do të arrijë “Nuk muj” e Elgit Dodës suksesin e trilogjisë së tij të mëparshme?

Ledri Vula ka qenë mjaft aktiv me projekte të herëpashershme këtë sezon veror. Por “Uma love” është më ndryshe dhe nga reagimet në rrjet deri tani, duket se do qendrojë gjatë në mendje. Pas suksesit me “Djegi krejt”, Fifi bashkohet sërish me Gjikon për të sjellë 365.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
KOKA
Skin And Bones
2
Jonida Maliqi
Hije
3
David Dreshaj
Do dashni
4
Dafina Zeqiri
Dhimbje Dhimbje
5
Elgit Doda
Nuk Muj
6
Ledri Vula X LumiB X NUK
Uma Love
7
DJ Geek feat. SEMI
Raptish x Tranquilo
8
Fifi x Gjiko
365
9
Dhurata Dora feat. Luciano
Adrenalina
10
Yll Limani x Ledri Vula
Tonat
11
Dopamin
Hold On
12
Rina
Daddy
13
Skerdi x Tuna
A je
14
Ylli Limani x Noizy
Alkool
15
Xhensila x Noizy
Edhe një natë
16
Samanta X Pitt Leffer
Le Le
17
ELINEL x Lyrical Son
Benzo
18
Min3
Reggaeton
19
Gjiko x Fifi
Djegi Krejt
20
Gran Error x Elvana Gjata x Antonia
Clap Clap
21
Lumi B ft. MUMA
Nale Nale
22
Anxhelo Koci x Majk
Ma Chèrie
23
Melinda x Ledri Vula
A mke dasht
24
Mariza Ikonomi
Të dua ty
25
Ronela Hajati
Caramel
26
Ardian Bujupi x Ledri Vula
Gelato
27
Kida x Butrint Imeri
Am/Pm
28
Diona Fona
Zari
29
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep më Cep
30
Renis Gjoka
Nuk te dua