Albanian’s Hot Top 30, Week of December 12th

Teksa kishte paralajmëruar që do të vinte me një projekt të ri muzikor me titullin “Festoj”, Alban Skënderaj na surprizoi edhe me një të dytë. “Mbretër me kurorë” vjen së bashku me një thirrje emancipuese që duhet ta dëgjojmë të gjithë.

Retrovizorja na dhuron një tjetër perlë nga krijimet e tyre. “Vjeshtë” është prurja e re nga albumi “Signals”. Dhe meqë jemi tek albumet, David Dreshaj ka ardhur me dhurata këtë fundvit.

Artisti ka publikuar EP-n e tij me këngë Krishtlindjesh dhe “Si këmbanë” është projekti që është përzgjedhur për të hyrë në këtë playlist. Nga ana tjetër është dhe bashkëpunimi mes Romeo Veshaj dhe Diona Fona, “Amante”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Retrovizorja
Vjeshtë
2
Alban Skënderaj
Festoj
3
David Dreshaj
Si Kembane
4
Alban Skënderaj
Mbretër pa kurorë
5
Romeo x Diona Fona
Amante
6
Capital T
Hera e fundit
7
Ledri Vula
Robot
8
Don Phenom
Trëndafil Me Erë
9
Arilena Ara
Dashuria Ime
10
Elvana Gjata ft. Don Xhoni & Bardhi
Mall
11
Efi Gjika
Mirror
12
Xhensila x Kidda
Me do
13
IBRO DELI
MU KA TEK
14
Young Zerka
Nafije
15
Era Istrefi (Alban Chela Remix)
Bebe
16
Elgit Doda
Ik
17
Era Istrefi x Buta
5AM
18
Art Abazi
Harrom
19
Dafina Zeqiri ft. Alban Skenderaj
Copa Copa
20
Franc Koruni
Detyron
21
Dylan
So tu ma ni
22
Flori Mumajesi
Mbaroj per ty
23
Ya Nina
Merri
24
Albora
Hala
25
Elai
Truni Terr
26
Yll Limani
Malet
27
Kida
Ma lujte
28
Gjon’s Tears
Pure
29
Majk X Bardhi
Përgjithmonë
30
Shpat Deda
T'Huj