Albanian’s Hot Top 30, Week of February 6th

Aurela Gaçe rikthehet sërish në listë siç vetëm ajo di, plot energji dhe potencë. Artistja ka publikuar “99 sfida” që është padyshim historia e kujtdo prej nesh. Edhe këtë herë Aurela Gaçe ja doli të na çojë zemrat peshë e të na emocionojë fort me fabulën e zgjedhur.

Dhurata shpesh na ka surprizuar me bashkëpunime me artistë të huaj që jo vetëm pëlqehen nga ndjekësit por kthehen në një sukses të vërtetë. E duket se tregu ndërkombëtar ‘i rri më së miri’ bukuroshes, e cila sapo ka publikuar “Yummy” bashkëpunimin e saj me reperen e njohur Stefflon Don dhe këngëtaren INNA.

Diona Fona këtë dimër ka sjellë “Dimër”, literalisht. Ajo ka publikuar bashkëpunimin e saj më të ri me ART, një emër i ri në tregun muzikor. Yll Limani nga ana tjetër ka publikuar hitin e tij të radhës të titulluar “Ulu’, duke na prekur edhe njëherë ‘telat e zemrës’.

Për ta mbyllur listën e kësaj jave me tre emra ‘Big’, Mc Kresha, Lyrical Son dhe Lubi B. Një kombinim goditës, ashtu si të gjitha projektet që ata kanë sjellë tek publiku gjithmonë. Këtë herë ata na prezantojnë “Hustle për Burek”, një projekt që ne mund ta quajmë si ‘game changer’ të vërtetë.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Aurela Gaçe
99 Sfida
2
Inna x Dhurata Dora x Stefflon Don
Yummy
3
Diona Fona ft ART
Dimer
4
Yll Limani
Ulu
5
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Lumi B
Hustle për Burek
6
Rob Daddy
Ndjenjë për ty
7
Dj Geek ft. Young Zerka, Dafina Zeqiri, Mc Kresha
Nafije
8
Klinti Collaku
Shihemi n’kujtime
9
Vanesa Sono
Aroma jonë
10
Elhaida Dani
Vetja
11
Kida x Dafina Zeqiri
Ai Me Mu So
12
Yll Limani x Loredana
Kriminele
13
Mozzik
Daddy
14
Njomza
Clown
15
Estto
Boll Mo
16
Majk
E pa shpirt
17
Leonardo Gashi
Inat
18
Sordi Manfred
Drops of Rain
19
Aurela Gaçe
Si jetoj
20
NRG BAND x Tuna
Prej Teje Se Prita
21
Retrovizorja
Vjeshtë
22
Alban Skënderaj
Festoj
23
David Dreshaj
Si Kembane
24
Alban Skënderaj
Mbretër pa kurorë
25
Romeo x Diona Fona
Amante
26
Ledri Vula
Robot
27
Don Phenom
Trëndafil Me Erë
28
Arilena Ara
Dashuria Ime
29
Shpat Deda
T'Huj
30
Albora
Hala