Albanian’s Hot Top 30, Week of January 17th

Në listën e hiteve më të mira shqiptare të javës, do të njiheni me tetë projekte të reja që janë publikuar së fundmi. Le t’i zbulojmë ato…

Duket se kjo javë ka sjellë në fokus dy albume muzikore. Nga njëra anë kemi Mc Kresha dhe Lyrical Son që kanë nxjerrë në treg albumin e titulluar “Muzikë e Alltisë”, nga ku kemi përzgjedhur katër këngë. Ato janë “Hotel Mahalla”, “Paret lejla”, “Rammstein”, si dhe bashkëpunimin me Elvana Gjata “Stuhi mbi oqean”. Nga ana tjetër kemi Jonisën dhe albumin e saj “Ego”. Jonisa ka publikuar këngën me të njëjtin titull, së bashku me videoklip.

Pas suksesit të “Zemër përmbi zemër”, Alban Skënderaj ka ardhur me një projekt solo. Kënga e re titullohet “Spektatore” dhe pritet që të jetë shumë e preferuar për publikun, ashtu si çdo këngë e sjellë nga ai. Stine vërtet që nuk ka të ndalur. Vetëm një javë pasi solli “Xhemile”, Stine ka ardhur në listë me një tjetër bashkëpunim, “Adrenalina ime”, këtë herë me Mr. X.

Gjithashtu Sheila Haxhiraj, pas pjesëmarrjes së saj në “Big Brother VIP”, ka vendosur që të rikthehet fuqishëm me projekte të reja muzikore. “Më e mira” titullohet kënga e saj e re, që duhet thënë se e ‘shkundi’ paksa publikun duke na bërë të gjithëve të mendojmë se mes saj dhe Kledit, ish-banorit tjetër dhe protagonistit në klip, që mund të ketë diçka mes tyre.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Alban Skenderaj
Spektatore
2
Sheila Haxhiraj
Me e mira
3
Stine Ft Mr. X
Adrenalina Ime
4
Jonisa
Ego
5
Mc Kresha & Lyrical Son
Hotel Mahalla
6
Mc Kresha ft. Lyrical Son
Paret Lejla
7
Mc Kresha & Lyrical Son ft. Elvana Gjata
Stuhi mbi oqean
8
Mc Kresha & Lyrical Son
Rammstein
9
Stine x G-Bani x Renis
Xhemile
10
SEMI
Roulette
11
Dj Geek
Love of mine
12
Tan Brama
Like Jackson
13
Capital T x Mc Kresha
Heku Qafe
14
Arilena Ara ft Gjon's Tears
Dance Me
15
Elgit Doda
Ku Je
16
Butrint Imeri ft. Don Xhoni
Corazon
17
Stresi ft. Bala
Shoqnia
18
Alandy
Vitamin
19
Young Zerka & Og Merks
Tirane London
20
Young Zerka
Tik Tak
21
Lumi B ft. Lyrical Son & Mc Kresha
Maje
22
Arinda Gjoni
Malli
23
Dhurata Dora
Criminal
24
Kida
Mo jo
25
ELITA 5
LAMTUMIRE
26
Samanta
Jeta ime
27
Ledri Vula
Amerikana
28
Capital T
NASHTA
29
Ardit Cuni x Ciljeta
Oj Dashni
30
ELAI
Pise