Albanian’s Hot Top 30, Week of July 18th

Kur kemi përmendur se kjo është padyshim vera e bashkëpunimeve, nuk e kemi thënë më kot. Edhe në këtë javë ato që mbizotërojnë më së shumti janë pikërisht bashkëpunimet. Njihuni me to…

Pas suksesit me “Melaqe” së bashku me Tunën, Fifi shkëlqen në një tjetër projekt. “Djegi krejt” vjen këtë herë me Gjikon. Ndoshta bashkëpunimi më ‘flakë’ së fundmi është “Clap clap”. Elvana Gjata po vazhdon të korrë sukses edhe në tregun ndërkombëtar dhe ky i fundit me Gran Error dhe Antonia, goditi në shenjë.

Lumi B dhe MUMA sjellin “Nale nale” pas disa muajsh mungesë. Nga ana tjetër Anxhelo Koçi është bërë bashkë me Majk duke risjellë motivet e vjetra arbëreshe tek “Ma Chérie”. Ledri është bërë sërish pjesë e një bashkëpunimi. Pas Llunit e Ardian Bujupit, tashmë është radha e Melinda Ademit. Në fund, por jo për nga rëndësia, Mariza Ikonomi është rikthyer pas një periudhe të gjatë me projektin më personal dhe të ndjerë për të. “Te dua ty” vjen si një dedikim për të dashurin e saj të zemrës.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Gjiko x Fifi
Djegi Krejt
2
Gran Error x Elvana Gjata x Antonia
Clap Clap
3
Lumi B ft MUMA
Nale Nale
4
Anxhelo Koci x Majk
Ma Chérie
5
Melinda x Ledri Vula
A mke dasht
6
Mariza Ikonomi
Te dua ty
7
Dhurata Dora x Elvana Gjata
Gajde
8
Ronela Hajati
Caramel
9
Luar ft Sardi
Vec i imi
10
Ardian Bujupi x Ledri Vula
Gelato
11
Kida x Butrint Imeri
AM/PM
12
Diona Fona
Zari
13
ESTTO x Soni Malaj
Amante
14
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep me Cep
15
Capital T
Dukat
16
Drilona
How Could You
17
Wicked-K
Mikrofoni
18
Shpat Deda x Edona Vatoci
Terr
19
Art Abazi
N'buzët e saj
20
Besa
En Équilibre
21
lluni ft Ledri Vula
Narcos Albania
22
Romeo ft Ermal Fejzullahu
Më e Mira
23
Fifi x Tuna
Melaqe
24
Killua
PMW
25
Renis Gjoka
Nuk te dua
26
Stine
Apocalypse
27
Arsi Bako
More than friends
28
Alban Skenderaj ft. AVAXUS
Lamtumire
29
Gent Fatali x Fifi
Pikture
30
Xhensila
Ale Ale