Albanian’s Hot Top 30, Week of June 13th

Një javë produktive kjo në të cilën sapo kemi hyrë. Disa nga artistët më në zë shqiptarë na kanë njohur me projektet më të reja të tyre…

Beatrix Ramosaj ka publikuar këngën e saj më të re. “Vonë” titullohet projekti që këngëtarja shumë e dashur për publikun vendosi që ta sjellë si një dhuratë për fansat e saj me rastin e ditëlindjes së saj të 28-të.

Nga ana tjetër një bashkëpunim mjaft ‘i nxehtë’ ishte ai i Dafina Zeqirit dhe Kidës. Dy bukuroshet e showbiz-it ngritën temperaturat me “Luje belin”.

Ledri Vula na ka sjellë një frymë shumë të veçantë dhe verore me “Monaco”, të cilën mezi po e prisnim që kur ai e paralajmëroi këtë projekt. Ndërkohë Ibro Deli na njeh me “Toxic”, super hitin toksik që do t’ju shkundë kudo që po e dëgjoni.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Beatrix
Vone
2
Ibro Deli
Toxic
3
Dafina Zeqiri ft Kida
Dafina Zeqiri ft Kida
4
Ledri Vula
Monaco
5
David Dreshaj
Ana
6
Tiri Gjoci
A ma thu
7
Rina x Sin Boy
Si ti
8
Diona Fona
Mama
9
Capital T X Alban Skenderaj
Nje Nate
10
La Fazani
Hajde me shuplakë
11
Ajsel
Si Une
12
Efi Gjika
Bad Pics
13
Nilsa Hysi feat. Alo The One
Mæmen
14
Eni Koci feat Genc Prelvukaj
Ama
15
RØN ft Semi Jaupaj
All your lovin
16
Era Istrefi
TKRKT
17
Majk x Gjiko
Kce Kce
18
Numen
I ke harru (Part 2)
19
Semi Jaupaj
Ani
20
Alban Skënderaj
Dalëngadalë
21
Stine
Dinasty
22
Elgit Doda ft. Xhensila
A e din
23
Elai
Lovely
24
Edessa
Ma leht' pa dhimbje (Remix)
25
Alban Skënderaj
Isabel
26
Capital T
Per dashni
27
Gent Fatali x Fifi
Pikture
28
Kida x Ledri Vula
Tdu
29
Xhensila
Ale Ale
30
Alban Skenderaj ft. Lyrical Son
Ndalma