Albanian’s Hot Top 30, Week of June 20th

Ju prezantojmë me “Nuk të dua”, projekti më i ri i Renis Gjoka. Një këngë kjo sa e veçantë, aq me tinguj romantik, por aq edhe me revoltë brenda. Ky mund të jetë mbase një nga këngët që do të bëjë diferencë këtë verë, që shumë prej jush mund të gjejnë veten.

Killua vazhdon që të sjellë një frymë ndryshe në tregun muzikor shqiptar. Këtë gjë ai e ka treguar edhe tek projekti më i ri “PMW”. Një gjë është e sigurtë, Killua dhe punët e tij do të mbahen mend gjatë nga të gjithë.

Alban Skënderaj ka bashkuar forcat me Lorenc Aliaj, apo siç njihet ndryshe me emrin e tij të artit AVAXUS. Ata kanë sjellë për ju “Lamtumirë”. Nga ana tjetër do të njihemi me Arsi Bako, një artiste e re por mjaft e talentuar dhe premtuese.

Gjithashtu Stine pak pasi solli “Dinasty”, tashmë ka ardhur me një tjetër hit. Projekti i tij më i ri mban titullin “Apocalypse”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Killua
PMW
2
Renis Gjoka
Nuk te dua
3
Stine
Apocalypse
4
Arsi Bako
More than friends
5
Alban Skenderaj ft. AVAXUS
Lamtumire
6
Ibro Deli
Toxic
7
Dafina Zeqiri ft Kida
Dafina Zeqiri ft Kida
8
Ledri Vula
Monaco
9
David Dreshaj
Ana
10
Tiri Gjoci
A ma thu
11
Rina x Sin Boy
Si ti
12
Diona Fona
Mama
13
Capital T X Alban Skenderaj
Nje Nate
14
RØN ft Semi Jaupaj
All your lovin
15
Era Istrefi
TKRKT
16
Ajsel
Si Une
17
Efi Gjika
Bad Pics
18
Nilsa Hysi feat. Alo The One
Mæmen
19
Eni Koci feat Genc Prelvukaj
Ama
20
La Fazani
Hajde me shuplakë
21
Numen
I ke harru (Part 2)
22
Alban Skënderaj
Dalëngadalë
23
Stine
Dinasty
24
Edessa
Ma leht' pa dhimbje (Remix)
25
Alban Skënderaj
Isabel
26
Capital T
Per dashni
27
Gent Fatali x Fifi
Pikture
28
Kida x Ledri Vula
Tdu
29
Xhensila
Ale Ale
30
Alban Skenderaj ft. Lyrical Son
Ndalma