Albanian’s Hot Top 30, Week of June 27th

E kush tha që stina e verës është e destinuar vetëm për këngë ritmike? Përkundrazi, Art Abazi sjell këngën më romantike që do t’ju shoqërojë gjatë teksa qendroni nën rrezet e diellit. Besa ka publikuar këngën e saj më të re “En Équilibre”, e gjitha në frengjisht. Sa bukur tingëllon…

Shpat Deda dhe Edona Vatoci kanë sjellë një projekt sa të veçantë, aq edhe të ndjerë që mban titullin “Terr” dhe që do t’ju bëjë të adhuroni çdo pjesë të kësaj kënge. Një bashkëpunim që do t’ju mbajë peshë është ai i Llunit dhe Ledri Vula, “Narcos Albania”.

Romeo ka zgjedhur që të bashkojë forcat me Ermal Fejzullahu për të sjellë “Më e Mira”. Po ashtu kryefjala e këtyre ditëve është rikthimi i Tunës me projektin e ri muzikor, “Melaqe”, së bashku me Fifin. Madje “Melaqe” është një nga projektet më të dëgjuara dhe që po pëlqehet më së shumti ditët e fundit.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Shpat Deda x Edona Vatoci
Terr
2
Art Abazi
N'buzët e saj
3
Besa
En Équilibre
4
lluni ft Ledri Vula
Narcos Albania
5
Romeo ft Ermal Fejzullahu
Më e Mira
6
Fifi x Tuna
Melaqe
7
Killua
PMW
8
Renis Gjoka
Nuk te dua
9
Stine
Apocalypse
10
Arsi Bako
More than friends
11
Alban Skenderaj ft. AVAXUS
Lamtumire
12
Ibro Deli
Toxic
13
Dafina Zeqiri ft Kida
Luje Belin
14
Ledri Vula
Monaco
15
David Dreshaj
Ana
16
Tiri Gjoci
A ma thu
17
Rina x Sin Boy
Si ti
18
Diona Fona
Mama
19
Capital T X Alban Skenderaj
Nje Nate
20
RØN ft Semi Jaupaj
All your lovin
21
Era Istrefi
TKRKT
22
Ajsel
Si Une
23
Efi Gjika
Bad Pics
24
Nilsa Hysi feat. Alo The One
Mæmen
25
Eni Koci feat Genc Prelvukaj
Ama
26
La Fazani
Hajde me shuplakë
27
Alban Skënderaj
Isabel
28
Gent Fatali x Fifi
Pikture
29
Kida x Ledri Vula
Tdu
30
Xhensila
Ale Ale