Albanian’s Hot Top 30, Week of May 15th

Javën e kaluar ishte finalja e madhe e edicionit të dytë të “Big Brother VIP”. Para se të shpallej fituesi në mesnatë, Luizi dhe Kiara, çifti më i dashur i publikut që u krijua brenda shtëpisë më të famshme, kurorëzoi dashurinë në martesë. E ftuar speciale e kësaj nate ishte edhe këngëtarja Elvana Gjata, e cila këndoi “Si Na” një krijim mjaft të veçantë shumë të bukur të shkruar për albumin e saj dhe i përshtatur për historinë e dashurisë së çiftit Kiara-Luiz.

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga ndjekësit. Së fundmi ai ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja dhe përgatitjen e albumit të tij. Prurja më e re e Ledrit mban titullin “Prek” dhe është një këngë tipike për t’u kërcyer në club.

Nga ana tjetër, një bashkëpunim surprizë i bashkohet playlist-ës së kësaj jave. Bëhet fjalë pikërisht për Anxhela Peristerin dhe G-Bani, të cilët kanë sjellë “Të dua”, një rikrijim të këngës hit të viteve 2000, që G-Bani e solli asokohe me Crazy Girl.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Elvana Gjata
Si Na
2
Anxhela Peristeri x G-Bani
Te dua
3
Ledri Vula
Prek
4
Noizy ft. Elvana Gjata
My All
5
Kejsi Tola
All Night (ALiveNight)
6
Kejsi Tola
One Night in Barcelona (ALiveNight)
7
Kejsi Tola
Distraction
8
Kejsi Tola
Do Me Like That
9
Elvana Gjata x Dhurata Dora
Rrotullo
10
Erma Mici
Heartbreak Hotel
11
Ronela Hajati
Shtroje me Lek
12
Ledri Vula
1 Goat për Ty
13
ELAI
2003
14
Buta x Ago
Terapi
15
Njomza
Emotional
16
Luiz Ejlli
Me Ty ( Remix, Top Albania Radio, Dj Benito)
17
Aurela Gaçe
Se te dua
18
lluni
Prototip
19
Gjon’s Tears
Disco
20
ELINEL x ALBAN SKENDERAJ
Boll
21
Ledri Vula
Pershendetje Hejter
22
Vedat Ademi x Klejti Mahmutaj
E dua
23
Renis Gjoka
Ëndrra jonë
24
Kejsi Tola
What You Want
25
Ardit Çuni
Leje
26
Nita Latifi
As anej as knej
27
Ronela Hajati
TQR
28
OFFCHESTRA
Dimëroj
29
Olimpia
SMR
30
Shpat Deda
T'Huj