Albanian’s Hot Top 30, Week of May 16th

Pas një periudhe disi të gjatë grupi i famshëm Jericho rikthehet me një projekt të ri. “Në garë për qeveri” titullohet kënga e tyre e re me të cilën goditën sërish në shenjë.

MatoLale na prezanton me këngën e tij të veçantë dhe kjo kuptohet që nga titulli “Temena”. Elai ka publikuar EP-n e tij dhe “Lovely” është përzgjedhja e kësaj jave nga artisti.

Edessa, një nga Dj më të talentuar ka sjellë “Ma leht’ pa dhimbje”. Ky projekt është remix mjaft i veçantë i këngës origjinale nga Muharrem Qena.

Pas disa cover-ave mjaft interesant nga artistë të huaj por edhe shqiptarë, siç ishte ajo e fundit nga Aurela Gaçe, “Fati ynë shpresë dhe marrëzi”, Julio Imeri sjell projektin e tij “Më harro”. Ndër artistët e tjerë që mund të veçojmë këtë javë është Alban Skënderaj apo Ardian Bujupi… Zbuloni më shumë në listën më poshtë…

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
MatoLale
Temena
2
Andrra feat. Petrit Çeku
Shën Gjergji
3
Vert
Pi Du
4
Jericho
Në garë për qeveri
5
Alban Skënderaj
Isabel
6
Julio Imeri
Më harro
7
Ardian Bujupi
Lotto
8
KIDDA
Habibti
9
Elai
Lovely
10
Edessa
Ma leht' pa dhimbje (Remix)
11
Stresi x Niku Bossi
Paranoia
12
Gent Fatali x Fifi
Pikture
13
Kida x Ledri Vula
Tdu
14
Capital T
Per dashni
15
Mentor Haziri, Sharon Gaynor, Dave Mccune
Lament for Ukraine
16
Sheila Haxhiraj
Makalina
17
Louis X & Arli ft. Najra Qato
Street Spirit
18
Lui$a
Limelight: Into the Cyber Space
19
West Side Family
Krahët e tua do jem
20
Dren Abazi
Nuk të harroj
21
Sytë
Where Did the Love Go
22
Xhensila
Ale Ale
23
Ya Nina
Nesër
24
Elgit Doda x Donald x Romeo
Picasso
25
Killua
Qytetin
26
Samanta
Samanta
27
Rina x Amelia
Blue
28
Julio Imeri
Fati ynë shpresë dhe marrëzi (Cover Aurela Gaçe)
29
Yll Limani
9
30
Alban Skenderaj ft. Lyrical Son
Ndalma